Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Dzienne archiwum: 8 lutego 2020

Apostolat Margaretka

Dnia 06.02.2020 roku podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 21 osób włączyło się w Apostolat Modlitwy za Kapłanów Margaretka i zobowiązały się do systematycznej modlitwy w poszczególne dni tygodnia za Księży posługujących w Parafii Ducha Świętego. 

Autorem Apostolatu Margaretka – codziennej, dożywotniej modlitwy siedmiu osób w intencji wybranego kapłana jest ojciec Jozo Zovko. Przebywając w więzieniu o. Jozo intensywnie myślał jak otrzeć łzy Maryi płaczącej z powodu kapłanów. Co zrobić, aby kapłani byli objęci modlitwą? Za natchnieniem Ducha Świętego przyszła mu myśl o codziennej modlitwie za kapłanów. Dlatego na wzór kwiatu Margaretki z „siedmioma płatkami” – każdy płatek margaretki to jeden dzień tygodnia – zainicjował modlitwę zwaną dziś Apostolatem Margaretka.

Symbolem Apostolatu Margaretka stał się więc mały biały kwiatek, który oznacza poświęcenie, prostotę i jedność. W centrum kwiatu wpisuje się imię i nazwisko kapłana, zaś na siedmiu płatkach imiona i nazwiska siedmiu osób (lub nazwiska rodzin), które składają Bogu przyrzeczenie dożywotniej modlitwy – każda osoba (lub rodzina) w jednym określonym dniu tygodnia za konkretnego kapłana.

Matka Boża bardzo pragnie, aby wszyscy wierni gorąco kochali swych kapłanów, gdyż każdy kapłan jest jak Mojżesz, aby prowadzić Kościół bezpieczną drogą do Ziemi Obiecanej, tj. nieba. Bez wiernych i roztropnych kapłanów Kościół nie wie dokąd iść, brakuje mu nadprzyrodzonych źródeł uświęcenia (słowa Bożego, Eucharystii, odpuszczenia grzechów, uzdrowienia, wyzwolenia spod władzy szatana), a wierni są jak latorośle oddzielone od winnego krzewu. Dlatego Matka Boża pragnie, aby każdy kapłan ponownie znalazł właściwe mu miejsce w twoim sercu, w twojej modlitwie, w twojej rodzinie, i uzyskał potrzebną mu duchową ochronę.

Serdecznie dziękujemy osobom za podejmowaną inicjatywę modlitwy za kapłanów.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.02.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 II 2020 roku – V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, we wtorek – 11 lutego – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes (Światowy Dzień Chorych), w piątek – 14 lutego – Święto Świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
2. W przyszłą niedzielę – 16 lutego na Mszy Świętej o godzinie 12.00 – będziemy gościli w naszej parafii przedstawicieli funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Eucharystia ta będzie złożonym Bogu dziękczynieniem za 10 lat pełnienia posługi kapelańskiej we włocławskim garnizonie policyjnym przez naszego Ks. Proboszcza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za czuwających nad naszym bezpieczeństwem pracowników Policji.
3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w Apostolat Modlitwy za Kapłanów Margaretka i zobowiązały się do modlitwy w poszczególne dni tygodnia – za nas – Księży posługujących w Parafii Ducha Świętego. Za ten nieocenionej wartości dar jesteśmy bardzo wdzięczni!
4. W najbliższy piątek – 14 lutego – po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się na plebanii spotkanie tworzącej się Męskiej Wspólnoty Różańcowej. Osoby, które zadeklarowały chęć przynależenia do tej formacji oraz inne osoby chętne – serdecznie zapraszamy!
5. W przyszłą niedzielę – 16 stycznia – po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o raz ich rodziców (opiekunów).
6. Parafia Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku zaprasza na Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie. Modlitwy, którym przewodniczył będzie ks. Artur Sepioło oraz Michał Świderski, odbędą się 13 lutego o godzinie 18.00 w parafii na Osiedlu Kazimierza Wielkiego.
7. W Świetlicy ORATORIUM zakończyły się ferie zimowe. Z wypoczynku skorzystało 25 uczestników. Dziękujemy wychowawcom za poniesiony trud organizacyjny. Jednocześnie gratulujemy naszym Świetlikom zdobycia I i II miejsca w konkursie Przepis na zdrowie!
8. Dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą tacę inwestycyjną.
9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
10. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Osobom zmagającym się z chorobą i cierpieniem – życzymy silnej wiary, nadziei i miłości.
11. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Zbigniewa Jana Leśniewskiego (l. 61) i Śp. Marianny Kaniewskiej (l. 95). Rodzinie wyrażamy współczucie, zmarłym ofiarujmy modlitwę: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Archiwa