Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Luty 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 III 2020 roku – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 III 2020 roku I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W tym tygodniu w liturgii – 4 marca (środa) – wspomnienie św. Kazimierza.

2. W minioną środę rozpoczęliśmy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. Przypominamy, iż jest to czas o charakterze pokutnym, w którym katolicy nie organizują i nie uczestniczą w hucznych przyjęciach i zabawach.

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.45) Gorzkie Żale. Przypominamy, iż za udział w Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach uzyskać raz w tygodniu w Okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Przed nami I czwartek (dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bogu w Jego Kościele), I piątek (z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych udamy się od godziny 9.00, spowiedź I-piątkowa w dolnym kościele od godziny 16.30) i I sobota miesiąca (dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca o godzinie 16.15 w dolnym kościele).

4. Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią od dzisiaj posługę zakrystianki w naszej świątyni pełni Siostra Zofia Foksińska ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Witamy Siostrę Zofię serdecznie i życzymy dużo radości i satysfakcji z pełnienia podjętej posługi!

5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

6. Składane za tydzień ofiary przeznaczymy na sprawy gospodarczo-remontowe parafii.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.

8. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy głębokiego przeżywania czasu Wielkiego Postu, który niech pomoże nam wszystkim zatrzymać się nad sensem i istotą naszego życia.

Duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku

Dnia 23.02 na Mszy Świętej o godz. 12.00 odbyło się pożegnanie Pana Mariana Wojciechowskiego, który od blisko 10 lat pełnił posługę zakrystianina. Pan Marian przestanie pełnić swoje dotychczasowe obowiązki z końcem lutego. Dziękujemy Panu za oddanie, poświęcenie i serce włożone w funkcjonowanie naszej świątyni oraz parafii. Życzymy dużo zdrowia i zapewniając o naszej życzliwości!
Od 1 marca posługę zakrystianki będzie pełniła w naszej parafii Siostra Zofia Foksińska ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Życzymy Siostrze Zofii radości i satysfakcji z pełnienia posługi!

MSZA ŚWIĘTA O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA

Dnia 21.02 odbyła się  Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Marek Matyszek – klaretyn z Warszawy. Po Mszy Świętej miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawienniczo-uwielbieniowe. Całość liturgii śpiewem ubogacił nasz parafialny zespół.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.02.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 II 2020 roku – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Najbliższą środą – 26 lutego – rozpoczniemy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze Święte – z obrzędem posypania głów pobłogosławionym popiołem – o godzinach: 6.30 (Karmel), 9.00 i 18.00 (kościół górny).
Od 26 lutego do 1 marca przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
Przypominamy, iż Wielki Post jest czasem o charakterze pokutnym, w którym katolicy nie organizują i nie uczestniczą w hucznych przyjęciach i zabawach.
Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdy piątek po wieczornej Eucharystii (ok. 17.30) Droga Krzyżowa; w niedzielę – po Mszy Świętej o godzinie 16.00 (ok. 16.45) Gorzkie Żale.
W ostatni piątek przed Niedzielą Palmową (3 kwietnia) odbędzie się tradycyjna Doga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy.
Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 27-29 marca (piątek-niedziela). Ćwiczeniom rekolekcyjnym będzie przewodniczył ks. Jan Seremak – ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.
2. Z końcem lutego br. Pan Marian Wojciechowski, sprawujący w naszej parafii od blisko 10 lat posługę zakrystianina, przestanie pełnić swoje dotychczasowe obowiązki. Dziękujemy Panu Marianowi za oddanie, poświęcenie i serce włożone w funkcjonowanie naszej świątyni oraz parafii. Życzymy dużo zdrowia i zapewniając o naszej życzliwości zapraszamy do dalszego włączania się w życie naszej wspólnoty!
Od 1 marca posługę zakrystianki będzie pełniła w naszej parafii Siostra Zofia Foksińska ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Życzymy Siostrze Zofii radości i satysfakcji z pełnienia posługi i przyjmujemy Siostrę z otwartym sercem i życzliwością!
3. W przyszłą niedzielę (1 marca) po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
4. W piątek (28.02) Świetlica ORATORIUM zaprasza na kolejne popołudnie z grami planszowymi oraz zabawami z elementami sensoryki. Zapraszamy dzieci z rodzicami i młodzież szkolną. Świetlica jest czynna od godziny 14.00 do 18.00.
5. Wczoraj w restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem odbył się Parafialny Bal Charytatywny 2020. Dziękujemy wszystkim za dobrą atmosferę, radość i zabawę. Obok integracji, bal ma również cel charytatywny. Dochód z poprzedniego balu wyniósł 7,250 złotych. Z tych środków dzieci i młodzież z naszego parafialnego zespołu muzycznego „Na Duchową Nutę” wzięły udział w warsztatach w Łodzi oraz został zakupiony (za blisko 9 tysięcy złotych) sprzęt muzyczny. Ze środków pozyskanych w tym roku pokryjemy brakującą część kosztów zakupu niniejszego sprzętu, pozostałe środki przeznaczymy na rzecz parafialnych inicjatyw skierowanych do dzieci i młodzieży.
6. Stowarzyszenie Przyjaciół Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani wraz z Parafią Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku uruchomiło przy ulicy Płockiej 167 Punkt Informacji dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych. Punkt czynny jest w każdy wtorek w godz. 16.00-17.00.
7. Teologiczne Towarzystwo Naukowe WSD we Włocławku zaprasza 27 lutego br. o godzinie 16.00 na wykład otwarty prof. dr hab. Wojciecha Polaka pt: Wojna polsko-bolszewicka o niepodległość w 1920 roku. Spotkanie odbędzie się w auli Stefana kardynała Wyszyńskiego w Wyższym Seminarium Duchownym. Więcej informacji o tej inicjatywie znajdziemy na tablicy ogłoszeń przed świątynią.
8. Dzisiaj Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza zbiórkę ofiar na pomoc najbardziej potrzebującym spośród nas. Dziękujemy za każde wsparcie!
9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
10. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy radosnych ostatnich dni karnawału oraz głębokiego przeżycia czasu Wielkiego Postu.
11. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: Śp. Barbary Lewandowskiej (l. 71), Śp. Heleny Sołtysińskiej (l. 84) i Śp. Anny Kąckiej (l. 77). Łączymy się z bliskimi zmarłych, którym ofiarujemy modlitwę: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku

Jubileusz 10-lecia posługi kapelańskiej ks. Proboszcza

W niedzielę 16 lutego br. o godz. 12.00 odbyła się Uroczysta Msza Święta z okazji 10-lecia posługi kapelańskiej ks. Proboszcza – kan. Sebastiana Osińskiego we Włocławskim Garnizonie Policji.
W uroczystości wzięli udział komendanci z włocławskiej jednostki oraz komendanci z Inowrocławia, Lipna i Żnina, którzy współpracowali z kapelanem, a także policjanci i pracownicy cywilni. Włocławskich policjantów reprezentował: Komendant Miejski Policji insp. Marcin Zaleśkiewicz oraz jego Zastępcy: mł. insp. Maciej Sadowski i podinsp. Jarosław Stocki. Nie mogło również zabraknąć mł. insp. Macieja Estkowskiego z KPP w Inowrocławiu, podinsp. Zdzisława Ciesielskiego z KPP w Lipnie oraz podinsp. Krzysztofa Rakowskiego, a także licznie zgromadzonych Parafian i Gości.
Eucharystię wraz z Jubilatem celebrowani: ks. kan. Dionizy Lewandowski, ks. kan. Marcin Filas – Dyrektor Ekonomiczny WSD we Włocławku oraz ks. kan. Mariusz Stasiak – Viceoficjał Sądu Biskupiego w Toruniu, Proboszcz Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy, który wygłosił homilię.
Na początku Mszy Świętej, po wprowadzeniu Sztandaru KMP we Włocławku, ks. Patryk Sękowski odczytał list gratulacyjny, który na ręce ks. Proboszcza przesłał Pasterz diecezji J.E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering. Zaznaczył w nim, jak ważna jest służba Policji w społeczeństwie, i jak jest potrzebna obecność kapłana w tejże strukturze.
Na koniec uroczystości w swoim przemówieniu Komendant Miejski Policji insp. Marcin Zaleśkiewicz w imieniu wszystkich zgromadzonych funkcjonariuszy Policji podkreślił szczególną rolę ks. Kapelana, który pełni z oddaniem swoją posługę na rzecz włocławskich mundurowych od 10 lat.
Dziękujemy za obecność wszystkim Parafianom, Gościom, Chórowi Parafialnemu pod batutą ks. Jakuba Nowakowskiego, Zespołowi muzycznemu Na duchową nutę, lektorom oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza.

EUCHARYSTIA O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA

EUCHARYSTIA O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA

Parafia Ducha Świętego we Włocławku
21.02.2020 roku (piątek) godzina 19.00 (dolny kościół)
Mszy Świętej oraz modlitwom uwielbieniowo-wstawienniczym będzie przewodniczył
ojciec Marek Matyszek – klaretyn.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.02.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 II 2020 roku – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w sobotę – 22 lutego – Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.
2. Dzisiaj – na Mszy Świętej o godzinie 12.00 – będziemy gościli przedstawicieli funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Policji we Włocławku wraz z pocztem sztandarowym garnizonu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za 10 lat posługi kapelańskiej naszego Księdza Proboszcza.
3. Po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się dzisiaj obowiązkowe spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o raz ich rodziców (opiekunów).
4. W piątek (21.02) Świetlica ORATORIUM zaprasza na drzwi otwarte. Będzie to popołudnie z grami planszowymi. Zapraszamy dzieci z rodzicami i młodzież szkolną. Świetlica jest czynna od godziny 14.00 do 18.00.
5. W najbliższy piątek – 21 lutego – o godzinie 19.00 będzie sprawowana w dolnym kościele Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała. Eucharystii oraz modlitwom uwielbieniowo-wstawienniczym będzie przewodniczył tradycyjnie ks. Marek Matyszek, klaretyn z Warszawy.
6. W sobotę – 22 lutego – w restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem o godzinie 19.00 rozpocznie się Parafialny Bal Charytatywny 2020. W zabawie weźmie udział 200 osób. Ta inicjatywa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – co również nam sprawia radość. Wszystkie osoby, które z braku wolnych miejsc nie wezmą udziału w zabawie, serdecznie przepraszamy. W najbliższych dniach – na stronie internetowej naszej parafii – zostanie zamieszczone menu balu.
7. Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora organizuje (w dniach 1-5 czerwca br.) wyjazd w góry – do Tylmanowej. Koszt (z transportem i pobytem) wynosi 550 złotych. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegółowych informacji na ten temat udziela kierownik klubu – p. Mirosława Wojciechowska.
8. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną ofiary. Zebrano 5,029 złotych.
9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury.
10. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie Jubilatom, Solenizantom oraz Gościom – życzymy światła Ducha Świętego na każdy dzień.
11. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Ryszarda Kulewskiego (l. 60). Rodzinie wyrażamy współczucie, zmarłemu ofiarujmy modlitwę: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku

SPOTKANIE ZE ZWYCIĘZCAMI KONKURSU MISYJNEGO

Dnia 12.02.2020 roku w Szkole Podstawowej nr 19 we Włocławku miało miejsce szczególne spotkanie z dziećmi klasy IIb, które zdobyły I miejsce w organizowanym przez ks. Patryka i ks. Jakuba konkursie misyjnym. Główną nagrodą dla zwycięzców była pizza oraz uroczyste wręczenie dyplomu podczas szkolnego apelu. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie dzieciom i Pani wychowawczyni w murach SP 19. 

 

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Archiwa