Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Grudzień 2019

Pasterka 2019 – fot. A. Konopka

Dnia 24 grudnia o godz. 23.20 rozpoczęło się Rodzinne Kolędowanie, poprzedzające Uroczystą Mszę Świętą Pasterską. Koncert został przygotowany przez parafialny zespół Na duchową nutę, Chór Parafialny pod batutą ks. Jakuba Nowakowskiego i Pana Ryszarda Augustyniaka. Komentarze przed poszczególną kolędą przygotował i wygłosił ks. Patryk Sękowski. Mszy Świętej o północy przewodniczył ks. proboszcz Sebastian Osiński, którą sprawował w koncelebrze z jubilatem tego dnia ks. kan. Dionizym Lewandowskim oraz ks. Patrykiem Sękowskim. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu żłóbka, ministrantom za oprawę liturgii oraz osobą czytającym Słowo Boże. 

 

Wizyta duszpasterska 2019/2020

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2019/2020
PARAFIA DUCHA ŚWIĘTEGO
WE WŁOCŁAWKU

Bieżący program:

Poniedziałek 30 grudnia 2019 roku – od godz. 16.00
ul. Brzezinowa (od początkowych numerów) – 1 ksiądz
ul. Brzezinowa (od końcowych numerów) – 1 ksiądz
Aleja Jana Pawła II (od ul. Lipowej do ul. Kościelnej) – 1 ksiądz

Czwartek 2 stycznia 2020 roku – od godz. 16.00
ul. Letniskowa i ul. Lipowa – 1 ksiądz
ul. Świetlana – 1 ksiądz
Aleja Jana Pawła II (od rzeczki do ul. Wiewiórczej) – 1 ksiądz

Piątek 3 stycznia 2020 roku – od godz. 16.00
ul. Bartnicka 15 i ul. Bartnicka 17 – 1 ksiądz
ul. Metalowa 11 i ul. Letnia 33 – 1 ksiądz
ul. Metalowa 13 i ul. Letnia 35 – 1 ksiądz

Sobota 4 stycznia 2020 roku – od godz. 9.00
ul. Osiedlowa, ul. Paprocia (od początku i od końca) i ul. Bobrowa – 3 księży

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.12.2019 ROKU

                                   OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 XII 2019 roku
                          ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
1. Trwamy w Oktawie Narodzenia Pańskiego. W środę – 1.01 – będziemy obchodzili Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (dzień modlitw o pokój w Ojczyźnie i na całym świecie; niedzielny porządek Mszy Świętych). W czwartek – 2.01 – wspomnienie świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu.
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca (módlmy się szczególnie o powołania i za powołanych do służby Bożej), I piątek miesiąca (odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00, spowiedź od godziny 16.30 w dolnym kościele) oraz I sobota miesiąca (o godzinie 16.15 spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca).
2. W ostatnim dniu roku – 31.12 – przypada w naszej parafii (w ramach diecezjalnej adoracji Najświętszego Sakramentu) dzień adoracji Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy w sylwestrowe popołudnie. O godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie adoracja indywidualna (w ciszy) oraz wspólne modlitwy. Adorację zakończymy tuż przed Mszą Świętą o godzinie 17.00 – nabożeństwem przebłagalno-dziękczynnym za rok 2019.
3. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda. Dziękujemy za życzliwość i przyjmowanie Bożego błogosławieństwa, które wraz z tą wizytą wnosi do domu i rodziny kapłan. Przypominamy, iż w naszym kościele znajduje się naczynie z pobłogosławioną wodą, którą możemy zabierać do domu. Program kolędowy na najbliższy tydzień podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich, znajdziemy go też na stornie internetowej parafii: www.duch-swiety.pl.
4. Rozpoczęliśmy zapisy osób chętnych do wzięcia udziału w Parafialnym Balu Charytatywnym, który odbędzie się 22 lutego 2020 roku (ostatnia sobota karnawału) w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Koszt uczestnictwa w balu wynosi 300 złotych od pary. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
5. Dzisiaj – jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca – Parafialna Akcja Charytatywna (przy wyjściu z kościoła) przeprowadza zbiórkę ofiar na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy spośród nas.
6. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim naszym drogim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask od Boga. Do siego roku!
7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Dionizego Sławomira Guzińskiego (l. 64). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego. Dzisiaj przypada 23. rocznica śmierci ks. prałata Zygmunta Sobieraja – byłego proboszcza naszej parafii. Dla Księdza Prałata i zmarłych z naszych rodzin prośmy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2019/2020

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2019/2020
PARAFIA DUCHA ŚWIĘTEGO
WE WŁOCŁAWKU

Bieżący program:

Piątek 27 grudnia 2019 roku – od godz. 16.00
ul. Bartnicka 7B i ul. Bartnicka 21 – 1 ksiądz
ul. Bartnicka 13 i ul. Bartnicka 19 – 2 księży

Sobota 28 grudnia 2019 roku – od godz. 9.00
ul. Zachodnia (od najniższych numerów parzystych) – 1 ksiądz
ul. Zachodnia (od najniższych numerów nieparzystych) – 1 ksiądz
ul. Zachodnia (od końca ulicy – numery parzyste i nieparzyste) – 1 ksiądz

WIGILIA I WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

20 grudnia w świetlicy „Oratorium” odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne grup działających w naszej Parafii (ministrantów, zespołu „Na duchową nutę”, dzieci i wolontariuszy świetlicy „Oratorium” oraz członków Akcji Charytatywnej). Tegoroczne spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się modlitwą i odczytaniem fragmentu biblijnego dotyczącego narodzin Pana Jezusa. W świątecznej atmosferze wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem oraz złożyliśmy życzenia. Nie zabrakło również śpiewu kolęd, a także wizyty św. Mikołaja i prezentów. Dziękujemy za mile spędzony czas przed świętami Bożego Narodzenia.

 

BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT NARODZENIA PAŃSKIEGO!

 

Wszystkim naszym Drogim Parafianom oraz Gościom życzymy dużo ŚWIATŁA w sercu i niezachwianej wiary w to, że BÓG JEST Z NAMI!

Z modlitwą
duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku:
ks. Sebastian, ks. Patryk, ks. Jakub oraz ks. Dionizy,
wraz ze wszystkimi Współpracownikami!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.12.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 XII 2019 roku – IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Przed nami ostatnie chwile tegorocznego Adwentu, we wtorek Wigilia – zachowajmy tradycyjnie postny charakter tego dnia. Zapraszamy wszystkich Gości oraz Parafian na wspólne rodzinne kolędowanie, które rozpocznie się w naszym kościele przed Pasterką o godzinie 23.20. Następnie – o północy – rozpocznie się Msza Święta Pasterska, którą zainaugurujemy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. W środę – w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w czwartek – w Święto Świętego Szczepana – niedzielny porządek Mszy Świętych.
2. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” (z kalendarzem na 2020 rok i śpiewnikiem kolęd) oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
3. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim naszym drogim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask od Boga!
4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeby: Śp. Krystyny Kolanowskiej (l. 73) i Śp. Ireny Radzikowskiej (l. 91). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

I dzień rekolekcji (15.12.2019 r.)

Msze Święte według porządku niedzielnego

II dzień rekolekcji (16.12.2019 r.)

9.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych

16.30 – Msza Święta z nauką dla dzieci i młodzieży (roraty)

18.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych

III dzień rekolekcji (17.12.2019 r.)

9.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych

16.30 – Msza Święta z nauką dla dzieci i młodzieży (roraty)

18.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych

Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Eucharystią.

 

MSZA ŚWIĘTA O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA

Dnia 13 grudnia odbyła się kolejna Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Marek Matyszek – klaretyn. Po Mszy Świętej miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawiennicze. Całość liturgii śpiewem ubogacił nasz parafialny zespół.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.12.2019 ROKU

        OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 XII 2019 roku – III NIEDZIELA ADWENTU
1. Świętujemy dzisiaj III Niedzielę Adwentu – nazywaną Niedzielą Radości. Od wtorku rozpoczniemy drugą część Adwentu – czas bezpośredniego przygotowania do Narodzenia Pańskiego. III Niedzielą Adwentu rozpoczynają się także tradycyjne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
2. Od dzisiaj do wtorku włącznie trwają w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Naszym rekolekcyjnym ćwiczeniom przewodniczy ks. Julian Głowacki, redaktor tygodnika Idziemy – Ład Boży. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Księdza Rekolekcjonistę i modlimy się dla niego o światło Ducha Świętego!
Program rekolekcji: dzisiaj niedzielny porządek Mszy Świętych, jutro i we wtorek Msze Święte o godzinie 9.00, 16.30 (Roraty z udziałem dzieci i młodzieży) oraz o 18.00.
Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Eucharystią. Składane w poniedziałek i wtorek na tacę ofiary będą wyrazem naszej wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty.
3. Zapraszamy na Adwentowe Roraty, które są sprawowane od poniedziałku do soboty (jeśli nie ma innych wspomnień czy świąt liturgicznych) o godzinie 6.30 w Karmelu. W kościele w tym tygodniu Roraty w poniedziałek i wtorek o godzinie 16.30 (główny kościół).
4. W zakrystii lub kancelarii parafialnej możemy zapisywać osoby chore lub w podeszłym wieku, które chcą przyjąć sakramenty przed Bożym Narodzeniem, a nie mogą tego uczynić w kościele. W piątek 20 grudnia – od godziny 9.00 odwiedzimy zgłoszonych chorych w ich domach.
5. W ropzoczynającym się tygodniu Świetlica Oratorium zaprasza na warsztaty biżuteryjne i florystyczne, które odbędą się w pomieszczeniach Świetlicy, w dolnym kościele: we wtorek od godziny 16.00 do 18.00 wykonywanie biżuterii, w środę od godziny 15.00 zajęcia florystyczne – kompozycje bożonarodzeniowe we flower box’ie. Zajęcia z florystyki przeprowadzone zostaną również w czwartek w godzinach 17.00-19.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, chętnych prosimy o zapisywanie się telefonicznie (tel. 698 668 719) lub osobiście w siedzibie świetlicy. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej świetlicy i na profilu FB.
6. W najbliższy piątek – 20 grudnia – o godzinie 16.00 w Świetlicy Oratorium rozpocznie się spotkanie wigilijne dzieci i młodzieży uczęszczających do Świetlicy, czynnych ministrantów oraz Zespołu Muzycznego Na Duchową Nutę. W programie spotkania: dzielnie się opłatkiem, śpiew kolęd, jasełka, poczęstunek i upominki.
7. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary. Zebrano 4 246 złotych.
8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
9. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim naszym drogim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i pokoju w sercu!
10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Stanisława Baszewskiego (l. 73). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego, dla którego prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa