Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Listopad 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-1.12.2019 ROKU

          OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 XII 2019 roku – I NIEDZIELA ADWENTU
1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech będzie to dla nas okazja do pogłębienia życia duchowego. Adwentowe Roraty będą sprawowane od poniedziałku do soboty (jeśli nie będzie innych wspomnień czy świąt liturgicznych) o godzinie 6.30 w Karmelu. Ponadto Roraty będą sprawowane w dolnym kościele we wtorki i piątki o godzinie 17.00. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów!
2. W tym tygodniu w liturgii: w środę (3.12) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w sobotę (7.12) – wspomnienie św. Ambrożego.
Przed nami I czwartek miesiąca – dzień modlitw za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania; I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00 (będzie to również okazja do odbycia przez chorych przedświątecznej spowiedzi), spowiedź I-piątkowa w dolnym kościele od godziny 16.30 oraz I sobota miesiąca – modlitwy w ramach Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego i (o godzinie 16.15) spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca.
3. Wczoraj (30.11) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Michelinie odbył się Dekanalny Turniej Ministrancki w Halową Piłkę Nożną – którego głównym organizatorem był ks. Jakub (dekanalny duszpasterz służby liturgicznej). Cieszymy się sukcesami naszych ministrantów, którzy w kategorii lektor młodszy – zajęli I miejsce, a w kategorii ministrant – II miejsce! Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej parafii!
4. Za tydzień na Mszy Świętej o godzinie 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają pobłogosławione modlitewniki – książeczki do nabożeństwa.
5. Świetlica Oratorium zaprasza na rodzinną zabawę mikołajkową, która odbędzie się w niedzielę za tydzień (8.12), po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – w pomieszczeniach dolnego kościoła. Na dzieci czekają różne atrakcje: zabawa prowadzona przez animatorów, loteria fantowa pt. „Co kryje broda Świętego Mikołaja” (w której każdy los to wygrana), rodzinne warsztaty ozdób świątecznych, konkurs na dekorację choinkową pt. „Aniołowie przybywajcie”, wspólne dekorowanie parafialnej choinki. Ponadto: fotobudka – możliwość wykonania niepowtarzalnych zdjęć w różnych stylizacjach, kolorowe warkoczyki, malowanie na ciele, tatuaże henną. Impreza finansowana jest ze środków Gminy Miasta Włocławek, nagrody w konkursie „Aniołowie przybywajcie” sponsoruje firma Instal-Projekt.
To mikołajkowe spotkanie będzie jednocześnie inauguracją świeżo wyremontowanej części korytarzowej naszego dolnego kościoła.
6. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na parafilane prace gospodarcze.
7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe świece w cenie 5 złotych, duże – w cenie 15 złotych). Ponadto możemy też zakupić (w cenie 10 złotych) – piękne, wykonane ręcznie gipsowe Dzieciątko Jezus w złóbeczku z siankiem. Dochód ze sprzedaży figurek jest przeznaczony na fundusz ministrancki. Składamy serdeczne podziękowania Pani Magdalenie Piaseckiej za wykonaną pracę w ramach tejże akcji.
8. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim naszym drogim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy owocnego czasu Adwentu!
9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Franciszki Sadownik (l. 95), Śp. Stanisławy Skalskiej (l. 88) i Śp. Eugeniusza Tadeusza Dróżdż (l. 84). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ MINISTRANCKICH

Dnia 23 listopada, w wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w parafii św. Maksymiliana we Włocławku odbyła się Msza Święta z obrzędem odnowienia przyrzeczeń LSO. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. kanonik Lesław Politowski, a koncelebrowali wikariusze z naszego dekanatu. Po homilii nastąpiło odnowienie przyrzeczeń ministranckich. Dziękujemy za wspólną modlitwę w intencji LSO.

 

MSZA ŚWIĘTA O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA

Dnia 22 listopada, we wspomnienie świętej Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej, odbyła się Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Marek Matyszek – klaretyn, a koncelebrował ks. Patryk Sękowski modląc się za śp. ks. bpa Bronisława Dembowskiego. Po Mszy Świętej miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawiennicze. Całość liturgii śpiewem ubogacił nasz parafialny zespół,  zaś posługę w konfesjonale pełnili ks. Dionizy i ks. Jakub.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.11.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 XI 2019 roku
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. W tym tygodniu w liturgii: w sobotę (30.11) – święto św. Andrzeja Apostoła. Za tydzień rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Będziemy obchodzili I Niedzielę Adwentu – okresu przygotowania do Narodzenia Pańskiego. Tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej wspólnocie rozpoczną się III Niedzielą Adwentu (15.12), prowadził je będzie ks. Julian Głowacki – redaktor Tygodnika Idziemy – Ład Boży.
2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców (opiekunów prawnych) i kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
3. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie Pana Organisty Ryszarda Augustyniaka, który – jako znak jedności ze wspólnotą parafialną – roznosi aktualnie po naszych rodzinach pobłogosławione w kościele opłatki wigilijne.
4. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
5. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Serdecznie wszystkich pozdrawiamy i życzymy naszym Parafianom, Gościom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia wielu łask od dobrego Boga!
6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Marii Adamczewskiej (l. 53). We wtorek (26.11) o godzinie 13.00 odbędą się uroczystości pogrzebowe Śp. Franciszki Sadownik (l. 95). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.11.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 XI 2019 roku – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w środę (20.11) – wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, w czwartek (21.11) – Ofiarowanie NMP, w piątek (22.11) – św. Cecylii

2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców (opiekunów prawnych) i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komuni Świętej

3. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców (opiekunów prawnych) i kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania

4. W najbliższy piątek 22.11 o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała, której przewodniczyć będzie o. Marek Matyszek.

5. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną złożono ofiary w wysokości 5265 zł. Serdecznie dziękujemy za każdy gest współodpowiedzialności za nasza Parafię.

6. Z racji przypadającego w piątek wspomnienia św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego – życzymy członkom Chóru Parafialnego, zespołu muzycznego Na duchową nutę, Panu Organiście Ryszardowi Augustyniakowi oraz wszystkim wykonujących śpiewy liturgiczne w naszym kościele wielu łask od Boga. Dziękujemy za całoroczne uświetnianie liturgii.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy.

8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i pozdrawiamy wszystkich Parafian, Gości oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Jana Henryka Wasielewskiego (l. 61) i Śp. Tadeusza Orczyka (l. 89). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Diakonia Ewangelizacyjna Ruchu Światło Życie – Domowy Kościół

Dnia 10 listopada w naszej parafii gościliśmy p. Martę i Macieja Komorowskich wraz z Członkami Diakonii Ewangelizacyjnej Ruchu Światło Życie – Domowego Kościoła. Podczas wszystkich mszy świętych dawali świadectwo wiary w życiu rodzinnym i małżeńskim. Zachęcili Parafian do modlitwy za małżeństwa, które zagrożone są rozpadem. Na Mszy świętej o godz. 12.00 czekała na dzieci miła niespodzianka, wata cukrowa i popcorn. Nawet dorośli mogli w ten sposób wrócić do lat dziecięcych.

Msza święta ku czci św. Huberta

W sobotę 9 listopada o godz. 12. 00 rozpoczęła się przed naszą świątynią, Msza święta polowa sprawowana ku czci św. Huberta. Przewodniczył jej ks. Jakub Nowakowski, który wraz z innymi jeźdźcami klubu Jeździeckiego Michelin przybył na koniu na plac przed świątynią. Homilię podczas Eucharystii wygłosił ks. Krzysztof Włodarczyk, który wskazał, iż najważniejsza w życiu chrześcijanina jest relacja nie tylko ze światem stworzonym ale przede wszystkim z Bogiem i drugim człowiekiem. Zgromadzonych jeźdźców, gości i Parafian powitał ks. Proboszcz Sebastian. 

Listopad 2019
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiwa