Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Dzienne archiwum: 30 września 2019

Fundacja Caietanus kontynuuje zajęcia w Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora

Po wakacyjnej przerwie Fundacja Caietanus kontynuuje w Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora zajęcia z projektu, dofinansowanego z Gminy Miasto Włocławek pn.” Zdrowo i aktywnie”. Tym razem tematem zajęć  23 września było wykorzystanie ziół jako leku oraz w codziennym zastosowaniu. Uczestnicy wysłuchali pogadanki hortiterapeutki, rozpoznawali zioła a następnie wykonywali herbatki ziołowe oraz sole do relaksacyjnej kąpieli z lawendy. Podczas spotkania można również było zdegustować chlebki i ciasteczka z ziołami. Było to pierwsze spotkanie z ziołami. Kolejne odbyło się w poniedziałek 30 września  w Świetlicy Oratorium.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie tym razem dotyczące poprawy kondycji i samopoczucia 10 października o godz. 15.30. również w świetlicy Oratorium.

Matko Boża Wspomożycielko prześladowanych chrześcijan – módl się za nami!

W dniu 27 września reprezentanci naszej Parafii na czele ks. Proboszczem Sebastianem i ks. Patrykiem – wikariuszem- uczestniczyli we Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej przy włocławskiej tamie. Tam, w Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki z inicjatywy Rycerzy Kolumba, działających przy tamtejszej Parafii gościł obraz z wizerunkiem Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Na samym początku wszystkich zebranych powitał o. Damian, proboszcz parafii, który krótko przedstawił historię owego obrazu. Homilię podczas Mszy Świętej, w której uczestniczyli również ks. kan. Sebastian i ks. Patryk wygłosił ks. Jerzy Ćwiklak – proboszcz parafii NSPJ we Włocławku. Przybliżył on postać bł. ks. Jerzego, z którym pracował w jednym mieście, w sąsiednich parafiach. Wskazał jak ważne dla chrześcijan jest całkowite poświęcenie się Chrystusowi. Po Mszy Świętej miała miejsce modlitwa różańcowa prowadzona przez ks. Patryka i członkinie Koła Żywego Różańca naszej parafii. Całość zakończona została Apelem Jasnogórskim.

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwa