Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Wrzesień 2019

Fundacja Caietanus kontynuuje zajęcia w Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora

Po wakacyjnej przerwie Fundacja Caietanus kontynuuje w Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora zajęcia z projektu, dofinansowanego z Gminy Miasto Włocławek pn.” Zdrowo i aktywnie”. Tym razem tematem zajęć  23 września było wykorzystanie ziół jako leku oraz w codziennym zastosowaniu. Uczestnicy wysłuchali pogadanki hortiterapeutki, rozpoznawali zioła a następnie wykonywali herbatki ziołowe oraz sole do relaksacyjnej kąpieli z lawendy. Podczas spotkania można również było zdegustować chlebki i ciasteczka z ziołami. Było to pierwsze spotkanie z ziołami. Kolejne odbyło się w poniedziałek 30 września  w Świetlicy Oratorium.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie tym razem dotyczące poprawy kondycji i samopoczucia 10 października o godz. 15.30. również w świetlicy Oratorium.

Matko Boża Wspomożycielko prześladowanych chrześcijan – módl się za nami!

W dniu 27 września reprezentanci naszej Parafii na czele ks. Proboszczem Sebastianem i ks. Patrykiem – wikariuszem- uczestniczyli we Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej przy włocławskiej tamie. Tam, w Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki z inicjatywy Rycerzy Kolumba, działających przy tamtejszej Parafii gościł obraz z wizerunkiem Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Na samym początku wszystkich zebranych powitał o. Damian, proboszcz parafii, który krótko przedstawił historię owego obrazu. Homilię podczas Mszy Świętej, w której uczestniczyli również ks. kan. Sebastian i ks. Patryk wygłosił ks. Jerzy Ćwiklak – proboszcz parafii NSPJ we Włocławku. Przybliżył on postać bł. ks. Jerzego, z którym pracował w jednym mieście, w sąsiednich parafiach. Wskazał jak ważne dla chrześcijan jest całkowite poświęcenie się Chrystusowi. Po Mszy Świętej miała miejsce modlitwa różańcowa prowadzona przez ks. Patryka i członkinie Koła Żywego Różańca naszej parafii. Całość zakończona została Apelem Jasnogórskim.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 IX 2019 roku – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 IX 2019 roku – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (30.09) – wspomnienie św. Hieronima, we wtorek (01.10) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
w środę (02.10) – wspmnienie św. Aniołów Stróżów, w piątek (04.10) – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

2.We wtorek rozpoczniemy miesiąc październik, który w naszej pięknej tradycji łączy się ze wspólnotowym odmawianiem modlitwy różańcowej. Każdego dnia po wieczornej Eucharystii będziemy modlili się w świątyni – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – na różańcu. Zapraszamy serdecznie do tej modlitwy rodziny, dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Modlitwa różańcowa łączy się z możliwością uzyskania szczególnych łask. Nie marnujmy tej okazji! Każdego dnia po Różańcu będzie losowanie dwóch figurek Matki Najświętszej (przez dzieci i osoby dorosłe). Tym sposobem w znaku figur Maryja będzie pielgrzymowała po domach naszej parafii. Na koniec miesiąca obie figurki trafią – drogą losowania – na stałe do dwóch rodzin. Jednocześnie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie „Maryja – Matką Misji”. Konkurs ten polega na zebraniu 20 wizerunków Matki Bożej, które obecne są na całym świecie. Konkurs potrwa od 1 do 20 października.

3.W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby w Kościele, I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych i w podeszłym wieku od godziny 9.00, spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30 w górnym kościele; I sobota miesiąca – modlitwy w ramach Adpocji Dziecka Poczętego. W tym miesiąciu I-sobotnie spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca odbędzie się w ramch pielgrzymki do Świnic Warckich – 5.10. Jest jeszcze około pięciu wolnych miejsc na pielgrzymkę, osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Patrykiem.

4.Od soboty reprezentanci naszej parafii, wraz z ks. Proboszczem, udali się – z organizowaną przez Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „Caritas” – autokarową pielgrzymką do Włoch. Łączą się z nami duchowo i zapewniają o modlitwenej pamięci.

5. Jutro (30.09) o godzinie 15.00 w Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora
(w pomieszczeniach Świetlicy Oratorium) odbędzie się – w ramach projektu Zdrowo i aktywnie” – kolejne spotkanie poświęcone wykorzystywaniu ziół jako leku. Projekt jest realizowany przez Fundację Caietanus i dofinansowany przez Gminę Miasto Włocławek. Zapraszamy wszystkich. Spotkanie jest otwarte i udział w nim bezpłatny!

6.Pierwsza po wakacyjnej przerwie Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała (pod przewodnictwem o. Marka Matyszka, klaretyna) odbędzie się 18 października o godzinie 19.00 w dolnym kościele.

7.Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Akcja charytatywna działająca przy naszej Parafii zbiera ofiary dla najbardziej potrzebujących spośród nas. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

8.Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia także kalendarze ścienne oraz książkowe na rok 2020.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom i Parafianom za obecność i wspólnotę modlitwy. Szczególnie pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia!

10.W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jerzego Marii Dykczyńskiego (l. 74). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego, dla którego prosimy o życie wieczne Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …

Muzyka po włosku – w wydaniu zespołu parafialnego „Na duchową Nutę” :)

W sobotę 21 września 2019 roku (po zakończonej próbie) nasz zespół muzyczny „Na Duchową Nutę” wybrał się wraz z Księdzem Proboszczem Sebastianem, z Księdzem Jakubem i Diakonem Łukaszem na spotkanie integracyjne w pizzerii.

Niestety, nie było z nami bezpośredniego duchowego opiekuna zespołu – Księdza Patryka – który w tym czasie uczestniczył w spotkaniu z małżeństwami tworzącymi Krąg Rodzin – w ramach Kościoła Domowego.

Było smacznie i wesoło. Po kolacji nie mogliśmy nie pośpiewać. Zorganizowaliśmy krótki i spontaniczny występ na Placu Grodzkim przed galerią handlową. Repertuar był religijny. Występ został przyjęty przez przechodniów bardzo pozytywnie. Dziękujemy wszystkim za miły wieczór!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.09.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 IX 2019 roku – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (23.09) – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny; w piątek (27.09) – wspomnienie św. Wincentego à Paulo; w sobotę (28.09) – wspomnienie św. Wacława.
  2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dzieci chcących przystąpić w naszej parafii w tym roku szkolnym (17.05.2020 roku) do I Komunii Świętej oraz ich rodziców (opiekunów prawnych).
  3. Jutro (23.09) o godzinie 15.00 w Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora (w pomieszczeniach Świetlicy Oratorium) odbędzie się – w ramach projektu „Zdrowo i aktywnie”spotkanie poświęcone wykorzystywaniu ziół jako leku. Projekt jest realizowany przez Fundację Caietanus i dofinansowany przez Gminę Miasto Włocławek. Zapraszamy wszystkich. Spotkanie jest otwarte i udział w nim bezpłatny! Cotygodniowe spotkania w Parafialno-Osiedlowym Klubie Seniora odbywają się w czwartki od godziny 15-stej. Zapraszamy!
  4. W sobotę – 5 października – odbędzie się Pielgrzymka Kół Różańcowych Diecezji Włocławskiej do Świnic Warckich – miejsca narodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej. Z naszej parafii również organizujemy wyjazd na to spotkanie. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby chętne na wyjazd proszone są o kontakt z Ks. Patrykiem lub z Panią Haliną Lewandowską. Koszt uczestnictwa wynosi 35 złotych.
  5. W dniach 21-28 września 2019 roku w Parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku – w ramach ogólnopolskiej peregrynacji – przebywa ikona Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Poszczególne parafie naszego miasta mają możliwość nawiedzenia tejże ikony we wskazanych terminach. Dla naszej parafii został przydzielony 27 września (piątek). Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólną modlitwę do budującego się przy tamie kościoła – Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Nasze spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18.30,  po której modlitwa różańcowa i Apel Maryjny.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Do nabycia są także kalendarze ścienne na 2020 rok oraz kalendarze książkowe.
  7. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom dużo zdrowia i pogody ducha! Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów! Dziękujemy również Ks. Diakonowi Łukaszowi za dobiegający końca pierwszy etap jego praktyk duszpasterskich w naszej wspólnocie!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Projekt obywatelski nr 19 na rok 2020

 
Na prośbę Inicjatorów projektu, zachęcamy wszystkich mieszkańców Michelina i całego miasta do poparcia projektu obywatelskiego nr 19 na rok 2020.
Projekt dotyczy budowy edukacyjnej ścieżki rowerowej do praktycznej nauki przepisów ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży przy SP nr 19. Ścieżka wyposażona byłaby  w poziome i pionowe znaki drogowe, przejścia dla pieszych, huśtawki dla najmłodszych, stojaki na rowery oraz ławki dla rodziców i opiekunów. Ścieżka Łączyłaby zabawę z nauką i byłaby wspaniałym miejscem dla mieszkańców Michelina.
Nie zwlekaj i głosuj!!!

Projekt obywatelski nr 11 na rok 2020

Na prośbę Inicjatorów projektu, serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Michelina i całego miasta do poparcia projektu obywatelskiego nr 11 na rok 2020.

https://www.youtube.com/watch…

Dzięki Waszemu poparciu w Naszej dzielnicy (Michelinie) może powstać przy ul. Sarniej nowoczesny plac zabaw i siłownia.
Kochani, potrzebujemy miejsca na wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, potrzebujemy miejsca na relaks i mobilizację sił. Potrzebujemy miejsca gdzie dzieci, młodzież oraz starsi będą mogli się spotkać na wspólnej zabawie, rozrywce i rozmowie.
Dzięki Waszym oddanym głosom na projekt obywatelski nr 11 wspólne marzenia mogą się spełnić.
Wystarczy tylko, że oddasz swój głos, a plac zabaw i siłownia powstaną w Naszej dzielnicy.
Nie zwlekaj i głosuj!!!

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwa