Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Sierpień 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.09.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 IX 2019 roku – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Diakona Łukasza Kołodziejczaka. Ksiądz diakon – przez wrzesień i Wielki Post – będzie odbywał u nas praktykę duszpasterską. Ufamy, że diakon Łukasz będzie przyczyniał się do podnoszenia poziomu duchowego nas wszystkich. Czuj się Księże Diakonie w michelińskiej parafii, jak u siebie!

2.W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (03.09) – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, w czwartek (05.09) – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty

3.W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby w Kościele, I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych i w podeszłym wieku od godziny 9.00, spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30 w dolnym kościele; I sobota miesiąca – spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca od godziny 16.15 w dolnym kościele, po Eucharystii o godz. 17.00 spotkanie w Świetlicy Oratorium.

4.Jutro rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Przed oficjalną uroczystością w szkole – która rozpocznie się o godzinie 9.00 – zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę świętą w naszym kościele – o godzinie 8.00. Zwracamy się do rodziców, dziadków
i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie naszych dzieci o zachęcenie naszych uczniów do tego, aby rozpoczęli rok szkolny razem z Bogiem. W intencji całej społeczności szkolnej oraz wszystkich wychowawców właśnie jutro o godzinie 8.00 sprawowana będzie specjalna Eucharystia. Jednocześnie zapraszamy za tydzień w niedzielę 8 września na Mszę Święta o godz. 12.00 podczas której odbędzie się błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych naszych dzieci.

5.Za tydzień II niedziela miesiąca, czyli niedziela inwestycyjna. Złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na prace gospodarcze w parafii – bieżące i planowane. Z góry dziękujemy za życzliwość i współodpowiedzialność.

6. 4 września o godz. 15.00 rozpoczyna swoją działalność po wakacyjnej przerwie Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora. Członkowie zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie.

7.W sobotę 7 września grupa Seniorów na czele z ks. Jakubem uda się na spotkanie modlitewne XVI LEDNICA SENIORA – JESTEM MŁODY DUCHEM. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w czuwaniu.

8.W Świetlicy Oratorium zajęcia powakacyjne dla dzieci i młodzieży odbywają się od poniedziałku do piątku – w godzinach 14.00-18.00.

9.Msze Święte po wakacjach sprawowane będą w tygodniu o godz. 17.00, natomiast kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-9.00 oraz po południu w godz. 18.00-19.00

10.Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży” – do nabycia przy wyjściu z kościoła. Są do nabycia także kalendarze ścienne na rok 2020 (w cenie 5zł i 6 zł).

11. Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom i Parafianom za obecność i wspólnotę modlitwy. Szczególnie pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia!

12.W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Ś.P. Jana Humańskiego (l. 84) oraz Ś.P. Teresy Małkowskiej (l. 79). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o życie wieczne Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

Ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.08.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 VIII 2019 roku – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (26.08) – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, we wtorek (27.08) – wspomnienie św. Moniki, w środę (28.08) – wspomnienie św. Augustyna, w czwartek (29.08) – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. Organizujemy wyjazd na XVI LEDNICĘ SENIORA – JESTEM MŁODY DUCHEM, która odbędzie się 7 września 2019 roku – u źródeł chrzcielnych Polski. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z ks. Jakubem. Koszt uczestnictwa – 60 złotych od osoby.

3. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Chór Canto Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku. Chór uświetni śpiewem Eucharystie o godzinie 10.30 i 12.00 – po każdej z tych Mszy Św. odbędzie się również krótki koncert. Chórzyści przeprowadzą przed kościołem zbiórkę ofiar na rzecz wyjazdu do Lwowa.

4. W Świetlicy Oratorium trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Odbywają się one od poniedziałku do piątku – w godzinach 9.00-14.00.

5. W sierpniu Msze Święte wieczorne sprawowane są w dni powszednie o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.

6. 4 września o godz. 15.00 rozpoczyna swoją działalność po wakacyjnej przerwie Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora. Członkowie zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, wraz z diecezjalnym dodatkiem Ład Boży. Do nabycia są także kalendarze ścienne na 2020 rok (w cenie 5 i 6 złotych).

8. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca – Akcja Charytatywna działająca przy naszej Parafii, zbiera ofiary dla najbardziej potrzebujących spośród nas.

9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom dobrego tygodnia! Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia!

10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: Ś.P. Helenę Przygocką (l. 100), Teresę Żurawską (l. 84), Andrzeja Sieradzińskiego (l. 69). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o życie wieczne Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.08.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 VIII 2019 roku – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (20.08) – wspomnienie św. Bernarda, w środę (21.08) – wspomnienie św. Piusa X, w czwartek (22.08) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, w sobotę (24.08) – święto św. Bartłomieja.
 2. Organizujemy wyjazd na XVI LEDNICĘ SENIORA – JESTEM MŁODY DUCHEM, która odbędzie się 7 września 2019 roku – u źródeł chrzcielnych Polski. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z ks. Jakubem. Koszt uczestnictwa – 60 złotych od osoby.
 3. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na tacę gospodarczą. Zebrano 5,230 złotych. Aktualnie trwają prace związane z zabezpieczeniem i odnowieniem drewnianych elementów ogrodzenia przy kościele i plebanii.
 4. W przyszłą niedzielę (25.08) będziemy gościli w naszej parafii Chór Canto Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku. Chór uświetni śpiewem Eucharystie o godzinie 10.30 i 12.00 – po każdej z tych Mszy Św. odbędzie się również krótki koncert. Chórzyści przeprowadzą przed kościołem zbiórkę ofiar na rzecz wyjazdu do Lwowa.
 5. W Świetlicy Oratorium trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Odbywają się one od poniedziałku do piątku – w godzinach 9.00-14.00.
 6. W lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne sprawowane są w dni powszednie o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
 7. Biskup Włocławski Wiesław Mering kieruje dzisiaj do nas słowa Apelu o włączenie się w akcję „Polska pod Krzyżem”. Akcja ta odbędzie się w naszym sąsiedztwie – na lotnisku w Kruszynie (14 września 2019 roku).
 8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, wraz z diecezjalnym dodatkiem Ład Boży. Do nabycia są także kalendarze ścienne na 2020 rok (w cenie 5 i 6 złotych).
 9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom dobrego tygodnia! Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia!
 10. We wtorek o godzinie 12.00 odbędzie się pogrzeb Śp. Heleny Przygockiej (l. 100). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłej, dla której prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie …
                                                                                                                                                                                                                                

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.08.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 VIII 2019 roku – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w środę (14.08) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, w czwartek (15.08) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie każdej Eucharystii będziemy błogosławili bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych), w sobotę (17.08) – wspomnienie św. Jacka.
  We wtorek13 sierpniapo wieczornej Mszy Świętej odbędzie się nabożeństwo fatimskie (modlitwa różańcowa i procesja z figurą Matki Najświętszej). Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, szczególnie asystę procesyjną. Prosimy wszystkich o przyniesienie ze sobą świec.
 2. Bardzo dziękujemy Pani Grażynie Orłowskiej za pomoc w prowadzeniu na przestrzeni minionego tygodnia – w czasie przerwy wakacyjnej Pana Organisty – śpiewów liturgicznych.
 3. Dziękujemy za złożone dzisiaj – w ramach tacy gospodarczej – ofiary.
 4. W Świetlicy Oratorium trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Odbywają się one od poniedziałku do piątku – w godzinach 9.00-14.00.
 5. W lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne sprawowane są w dni powszednie o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
 6. Biskup Wiesław Mering kieruje dzisiaj do nas Odezwę w sprawie zbiórki na Katedrę włocławską. Zbiórka ta – tradycyjnie – zostanie przeprowadzona w ramach tacy w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
 7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, wraz z diecezjalnym dodatkiem Ład Boży. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom dobrego tygodnia! Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia!
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Mirosławy Józefy Woźniak (l. 84). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłej, dla której prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie …

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4.08.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 VIII 2019 roku – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek (6.08) – Święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek (8.08) – wspomnienie św. Dominika, w piątek (9.08) – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy, w sobotę (10.08) – Święto św. Wawrzyńca.
 2. Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Caritas z Włocławka w terminie 28 września – 6 października 2019 roku, organizuje 9-dniową pielgrzymkę do Włoch. W programie: Wenecja, Padwa, Asyż, Rzym, Watykan (audiencja generalna z papieżem Franciszkiem), Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Manoppello i Loreto. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt w zakrystii/kancelarii z ks. proboszczem Sebastianem (który będzie duchowym opiekunem pielgrzymki) lub z ks. wikariuszem Jakubem.
 3. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary składane tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na parafialny fundusz inwestycyjno-remontowy. Dziękujemy za każde wsparcie!
 4. W Świetlicy Oratorium trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Odbywają się one od poniedziałku do piątku – w godzinach 9.00-14.00.
 5. W lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne sprawowane są w dni powszednie o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
 6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy, wraz z diecezjalnym dodatkiem Ład Boży. Zachęcamy do lektury treści katolickich.
 7. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom dobrego tygodnia! Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia oraz Osoby korzystające z urlopu!
 8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Waldemara Władysława Rypińskiego (l. 63), Śp. Barbary Kostrzewskiej (l. 85), Śp. Jerzego Bogumiła Krzywosądzkiego (l. 73), Śp. Dariusza Jerzego Sompolskiego (l. 59), Śp. Anny Katarzyny Fawre (l. 42). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz

 

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwa