Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Lipiec 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.07.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 VII 2019 roku – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (29.07) – wspomnienie św. Marty, w środę (31.07) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, w czwartek (1.08) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
  Przed nami I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czwartek – dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bogu. W piątek od godziny 9.00 odwiedzimy w domach osoby chore i w podeszłym wieku; spowiedź I-piątkowa od godziny 17.30. W sobotę – odnowienie adopcji dziecka poczętego oraz spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca o godzinie 17.15 (w dolnym kościele).
 1. 1 sierpnia przypada 75. rocznica wybuchy Powstania Warszawskiego. W najbliższy czwartek o godzinie 17.00 przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej w Parku im. Władysława Łokietka odbędą się uroczystości miejskie.
 2. Drugi miesiąc wakacji (tradycyjnie) jest okazją do podjęcia abstynencji. W tym roku hasło miesiąca trzeźwości brzmi: „Młodzi trzeźwi i wolni”. W świątyni możemy dzisiaj wysłuchać słów Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Wspierajmy modlitwą osoby uzależnione i ich bliskich!
 3. Od poniedziałku do piątku w Świetlicy Oratorium odbywają się – w godzinach 9.00-14.00 – zajęcia dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą Świetlicę. W tym tygodniu składamy serdeczne podziękowania firmie Bis Media Łosowska.
 4. W lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne sprawowane są w dni powszednie o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
 5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik Idziemy. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza dzisiaj comiesięczną zbiórkę ofiar na pomoc najbiedniejszym spośród nas. Dziękujemy za wspieranie tej – trwającej już od wielu lat – inicjatywy.
 6. Życzymy wszystkim bezpiecznego i radosnego tygodnia wypoczynku i pracy! Pozdrawiamy Gości, Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia!
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Czesławy Grech (l. 75). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłej, dla której prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.07.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 VII 2019 roku – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (22.07) – święto św. Marii Magdaleny, we wtorek (23.07) – święto św. Brygidy (Patronki Europy), w środę (24.07) – wspomnienie św. Kingi, w czwartek (25.07) – święto św. Jakuba – Apostoła, w piątek (26.07) – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców N.M.P.
 2. Dzisiaj rozpoczęliśmy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Eucharystii błogosławimy pojazdy. Składane przy tej okazji ofiary są wsparciem misjonarzy w zakupie środków transportu.
 3. W lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne sprawowane są w dni powszednie o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
 4. Od poniedziałku do piątku w Świetlicy Oratorium odbywają się – w godzinach 9.00-14.00 – zajęcia dla dzieci i młodzieży.
 5. W kancelarii Parafii Katedralnej trwają zapisy na 31. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę, która odbędzie się od 6 do 13 sierpnia.
 6. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą ofiary. Zebrano 5 482 złote. Wraz z księdzem Patrykiem dziękujemy Panom: Ryszardowi Fornalewiczowi, Marianowi Wojciechowskiemu, Ryszardowi Augustyniakowi, Wojciechowi Bojańczykowi, Maksymilianowi Fornalewiczowi i Wiktorowi Olszewskiemu, za wspólną pracę przy konserwacji (malowaniu) ogrodzenia okalającego teren przykościelny!
 7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 8. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia wypoczynku i pracy! Pamiętamy o Gościach, Solenizantach i Jubilatach tego tygodnia! Szczególnie pozdrawiamy ks. Jakuba, który w czwartek będzie świętował swoje imieniny oraz Dziadków – którym patronują św. Joachim i Anna.
 9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Piotra Ziółkowskiego (l. 50), Śp. Stefana Oblizajka (l. 87) i Śp. Władysława Najlepszego (l. 79). Łączymy się w modlitwie z bliskim osób zmarłych, dla których prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.07.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 VII 2019 roku – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (15.07) – wspomnienie św. Bonawentury, we wtorek (16.07) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (w Klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA o godzinie 17.30, pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Wiesława Meringa), w sobotę (20.07) – wspomnienie bł. Czesława.
 2. Od 21 do 28 lipca będziemy obchodzili XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Zapraszamy w przyszłą niedzielę wszystkich kierowców wraz z ich środkami lokomocji. Po każdej Eucharystii będziemy błogosławili pojazdy. Każdy kierowca otrzyma obrazek z modlitwą i wizerunkiem św. Krzysztofa. Składane przy okazji ofiary będą odpowiedzią na prośbę powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski misyjnej organizacji MIVA Polska (Mission Vehicle Association), jako wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu.
 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne sprawowane są w dni powszednie o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna w miesiące wakacyjne czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
 4. W minionym tygodniu członkowie i sympatycy naszego Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora przebywali na wypoczynku w Ciechocinku. Cieszymy się, że bezpiecznie i z zadowoleniem powrócili do nas. Wraz z księdzem Patrykiem dziękujemy wszystkim uczestnikom za możliwość spędzenia wraz z nimi czwartkowego popołudnia i wieczoru.
  Przypominamy, iż od poniedziałku do piątku w Świetlicy Oratorium odbywają się – w godzinach 9.00-14.00 –  zajęcia dla dzieci i młodzieży.
 1. Od 15 lipca do 6 sierpnia w kancelarii Parafii Katedralnej trwają zapisy na 31. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę, która odbędzie się od 6 do 13 sierpnia.
 2. Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę gospodarczą ofiary.
 3. Wychodząc z kościoła możemy nabyć tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 4. Serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy życzymy dobrego tygodnia wypoczynku i pracy! Pamiętamy o Gościach, Solenizantach i Jubilatach tego tygodnia!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora w Ciechocinku

Od 8 do 12 lipca 2019 roku grupa sympatyków i członków naszego Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora przebywała na wypoczynku w Ciechocinku. Był to piękny czas bycia razem, odpoczynku duchowego oraz dbałości o zdrowie ciała. Nie brakowało codziennej Mszy Świętej,  spacerów, korzystania z groty solnej i … wieczornych klimatów Ciechocinka. Bardzo miłe dla wszystkich było czwartkowe popołudnie i wieczór. Naszych kuracjuszy odwiedziła wówczas delegacja Koła Żywego Różańca oraz księża – Sebastian Osiński i Patryk Sękowski – proboszcz i wikariusz naszej parafii. Gości powitano marszem, była kolacja, przygotowany program artystyczny i wyjście na spacer – pt. Ciechocinek by night. Była WSPÓLNOTA! Bardzo serdecznie dziękujemy Centrum Duchowości Świętorodzinnej Misjonarzy Świętej Rodziny, w którego gościnnych progach – przy ulicy Stawowej 6 – mogliśmy czuć się jak u siebie!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7.07.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 VII 2019 roku – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek (8.07) – wspomnienie św. Jana z Dukli, w czwartek (11.07) – święto św. Benedykta – patrona Europy, w piątek (12.07) – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w sobotę (13.07) – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.
  W sobotę – 13 lipca – po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się kolejne nabożeństwo fatimskie (prosimy o przyniesienie ze sobą świec).
 2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne sprawowane są w dni powszednie o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna w miesiące wakacyjne czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18.30-19.30.
 3. W miniony czwartek (4.07) około 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży zaangażowanych w życie parafialne – pod kierunkiem ks. Jakuba i przy udziale ks. Patryka – wzięła udział w wycieczce do Uniejowa i Chełmna nad Nerem. Dziękujemy wszystkim za radosną atmosferę! W tym tygodniu – od poniedziałku do piątku – członkowie i sympatycy naszego Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora udają się na pobyt do Ciechocinka. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i obiecujemy odwiedziny.
  Od poniedziałku do piątku w Świetlicy Oratorium odbywają się – w godzinach 9.00-14.00 –  zajęcia dla dzieci i młodzieży. Cieszy nas fakt, iż w zajęciach bierze udział maksymalnie możliwa liczba uczestników. Składamy serdecznie podziękowania hurtowni „Halimar” za ufundowanie wody i soków dla naszym świetlików. Zajęcia w Oratorium odbywają się m. in. dzięki wsparciu Urzędu Miasta Włocławek oraz firmy Instal-Projekt.
 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składane na tacę ofiary przeznaczymy na sprawy gospodarczo-remontowe parafii.
 2. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. W domu generalnym Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi – przy ul. Orlej 9 we Włocławku – w soboty o godzinie 19.00 odbywają się spotkania Wspólnoty Amen. Członkowie zapraszają do włączenia się we wspólnotę.
 4. Zgodnie z prośbą biskupa Wiesława Meringa, wychodząc ze świątyni (pod chórem) możemy jeszcze dzisiaj złożyć podpis (z podaniem własnego imienia i nazwiska, adresu zamieszania oraz numeru PESEL) pod projektem ustawy stworzonym przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”.
 5. Serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy! Wszystkich serdecznie pozdrawiamy. W sposób szczególny pamiętamy o Solenizantach, Jubilatach tego tygodnia i o naszych Gościach! Udającym się na wypoczynek i na nim przebywającym życzymy dobrego czasu relaksu.
 6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Aleksandry Kowalewskiej (l. 87). Łączymy się z bliskimi zmarłej i prosimy dla niej o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze   Sie »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa