Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Luty 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 II 2019 roku – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W tym tygodniu przypadają: I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych i w podeszłym wieku od godziny 9.00 (Od tego piątku – ze względu na rosnącą liczbę osób korzystających z posługi sakramentalnej – z odwiedzinami uda się dwóch księży: ks. proboszcz Sebastian i ks. wikariusz Patryk), spowiedź I-piątkowa od godziny 16.30 w dolnym kościele; I sobota miesiąca – spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca od godziny 16.15 w dolnym kościele, po Eucharystii spotkanie w Świetlicy Oratorium.

2.Przypominamy, że do końca lutego istnieje możliwość zaproponowania ewentualnych kandydatów do naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, której członków chcemy w marcu przedstawić do zatwierdzenia w Kurii Diecezjalnej.

3.W przyszłą niedzielę (3 marca) – po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – odbędzie się obowiązkowe spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się w tym roku do I Komunii Świętej.

4.W środę 6 marca 2019 roku w godzinach 9.00-15.00 na parkingu przy ul. Kościelnej odbędzie się – przeprowadzona przez firmę Green Office Ecologic – zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z recyklingu zebranego sprzętu zostanie przeznaczony na wsparcie zakupu inkubatorów dla Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz na wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie – w ramach akcji „Wyprawka dla dzieci”.

5.Na tablicy ogłoszeń przed kościołem możemy zapoznać się z następującymi zaproszeniami:

 • Szkoła Podstawowa nr 19 – przy ulicy Szkolnej 13 we Włocławku – zaprasza rodziców i przyszłych uczniów oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na OTWARTE DRZWI 26 lutego w godzinach 16.30-18.00;

 • Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku informuje, o zapisach uczniów na rok szkolny 2019/2020 do: Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” – zapisy od 11 do 22 marca 2019 roku oraz do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej – zapisy od 1 do 22 marca 2019 roku. DRZWI OTWARTE dla zainteresowanych rodziców i dzieci będą miały miejsce 28 lutego o godzinie 15.00 w budynku szkoły przy ul. Wojska Polskiego 2A.

6.Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży” – do nabycia przy wyjściu z kościoła.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom i Parafianom za obecność i wspólnotę modlitwy. Szczególnie pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia!

W ramionach Boga, który uzdrawia…

W piątek 22 lutego 2019 roku w naszej świątyni – w kaplicy p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy – o godzinie 19.00 rozpoczęła się kolejna Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Marek Matyszek CMF z Miedar pod Wrocławiem. Po Mszy Świętej – przed Jezusem Eucharystycznym – rozpoczęła się modlitwa uwielbienia oraz modlitwa wstawiennicza. Świątynia wypełniła się po brzegi parafianami oraz gośćmi. Wiele osób skorzystało z Sakramentu pokuty i pojednania. W konfesjonale posługą służyli: ks. kan. Sebastian, proboszcz oraz ks. kan. Dionizy. Liturgię swym śpiewem uświetnił nasz „uzdrowieniowy” zespół muzyczny. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy i zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 22 marca 2019 roku o godzinie 19.00.

Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała – 22 lutego 2019 roku

EUCHARYSTIA O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA

Parafia Ducha Świętego we Włocławku

(kościół dolny – kaplica Matki Bożej Nieustającej Pomocy)

22 lutego 2019 roku (piątek) godzina 19.00

Mszy Świętej oraz modlitwom adoracyjnym przewodniczył będzie

ojciec Marek Matyszek, klaretyn.


Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.02.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 II 2019 roku – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w piątek – 22 lutego – Święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła; w sobotę – 23 lutego – wspomnienie Świętego Polikarpa, Biskupa i Męczennika.
 2. W piątek – 22 lutego – o godzinie 19.00 w dolnym kościele sprawowana będzie kolejna Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała, której przewodniczył będzie o. Marek Matyszek, klaretyn. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia oraz wstawiennicza. Zapraszamy na tę wyjątkową modlitwę!
 3. Zgodnie z treścią kanonu 536 Kodeksu Prawa Kanonicznego, jeśli biskup diecezjalny uzna to za pożyteczne, w każdej parafii można ustanowić radę duszpasterską, której przewodniczy proboszcz i w skład której wchodzą wierni, którzy pomagają w ożywianiu działalności duszpasterskiej. Drugi Synod Diecezji Włocławskiej mówi, iż członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej powołuje proboszcz na podstawie własnego rozeznania i po uprzedniej konsultacji ze współpracownikami (duchownymi i świeckimi). Wytyczne mówią, iż w składzie Parafialnej Rady Duszpasterskiej powinien być uwzględniony przekrój społeczny i terytorialny parafii.
  P
  rzypominamy, że do końca lutego istnieje możliwość zaproponowania ewentualnych kandydatów do naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, której członków chcemy w marcu przedstawić do zatwierdzenia w Kurii Diecezjalnej.
 1. W miniony wieczór i noc odbył Parafialny Bal Charytatywny 2019. Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę, wspólne spędzeniu czasu i materialne wsparcie inicjatywy zakupu nowego sprzętu dla parafialnego dziecięco-młodzieżowego zespołu „Na Duchową Nutę”. Dziękujemy także za złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną ofiary. Zebrano kwotę w wysokości 5,500 złotych.
 2. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”. Zachęcamy do lektury!
 3. Na tablicy ogłoszeń przed kościołem możemy zapoznać się z następującymi zaproszeniami:
  Teologiczne Towarzystwo Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza – 21 lutego (czwartek) o godzinie 16.00 do auli Muzeum Diecezjalnego, przy Placu Kopernika 3 – na spotkanie poświęcone Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, w 100. Rocznicę założenia placówki we Włocławku;
  Klub Polonia Christiana we Włocławku zaprasza na wykład inauguracyjny p.t. „Gender –złowieszczy eksperyment na człowieku i społeczeństwie”, który wygłosi ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz – 21 lutego (czwartek) o godzinie 19.00 w auli Muzeum Diecezjalnego;
  Szkoła Podstawowa nr 19 – przy ulicy Szkolnej 13 Włocławku – zaprasza rodziców i przyszłych uczniów oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na OTWARTE DRZWI 26 lutego w godzinach 16.30-18.00.
 1. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia – życzymy pogody ducha i silnej wiary!
 2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Krystyny Przybyszewskiej (l. 88) i Śp. Izabeli Marii Wójcik-Żyśko (l. 76). Łączymy się z bliskimi osób zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.02.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 II 2019 roku – V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek – 14 lutegoŚwięto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  W poniedziałek – 11 lutegowe wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes będziemy obchodzili XXVII Światowy Dzień Chorego. Wszystkie osoby, które zmagają się z chorobą, lub też te które modlą się o zdrowie dla swoich bliskich, zapraszamy jutro na wieczorną Mszę Świętą o godzinie 17.00 (kościół dolny) – podczas tej Eucharystii będziemy udzielali sakramentu namaszczenia chorych.
 1. Podczas dzisiejszych Mszy Świętych – w ramach homilii – prezentujemy sprawozdanie z tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy wszystkim naszym Parafianom, z którymi mieliśmy możliwość spotkania się na modlitwie i rozmowie w ich domach i mieszkaniach podczas Kolędy.
 2. Dzisiaj na Mszę Świętą o godzinie 16.00 zapraszamy osoby, które w tym roku – 5 maja – chcą przystąpić w naszej parafii do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne.
 3. Po feryjnej przerwie rozpoczęły się regularne spotkania dziecięco-młodzieżowych grup parafialnych. W najbliższą sobotę – na godzinę 9.00 – zapraszamy na zbiórkę ministrantki i ministrantów (zarówno starszych, jak i młodszych). Najbliższe spotkanie będzie połączone z kwestią zamówienia i zakupu nowych (dopasowanych rozmiarowo) strojów liturgicznych.
 4. W środę 13 lutegopo wieczornej Mszy Świętej (ok. godz. 17.35) w dolnym kościele zostanie zaprezentowany repertuar słowno-muzyczny z okazji Dnia Świętego Walentego. Wystąpią Państwo Halina i Benedykt Łukaszewicz – miłośnicy Kujaw. W repertuarze piosenki i gawędy miłosne. Organizatorem tegoż spotkania jest nasz Parafialno-Osiedlowy Klub Seniora. Będziemy mieli także możliwość zakupu płyt i książek traktujących o naszej kujawskiej kulturze. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu!
 5. W najbliższą sobotę – 16 lutego w restauracji „Podgrodzie” pod Kowalemo godzinie 19.00 rozpocznie się Parafialny Bal Charytatywny 2019. W balu uczestniczyło będzie 188 osób. Dochód z tegorocznego balu – który pochodził będzie z części wpłat za uczestnictwo, jak i z przeprowadzonej podczas balu zbiórki datków „do kapelusza” – przeznaczymy na zakup sprzętu technicznego dla naszego parafialnego dziecięco-młodzieżowego zespołu „Na Duchową Nutę”. Cieszymy się dużym zainteresowaniem balem, który ma ważny walor integrujący naszą wspólnotę!
 6. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza młodzież męską na rekolekcje, które odbędą się w naszym seminarium w dniach od 15 lutego do 17 lutego 2019 roku. W niniejszych rekolekcjach wezmą także udział nasi reprezentanci. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ludziach młodych!
 7. Centrum Edukacji „Zenit” z Włocławka zaprasza osoby niepracujące powyżej 30 roku życia do udziału w projektach unijnych. W ofercie są: certyfikowane szkolenia zawodowe połączone ze stażami, doradztwem zawodowym i psychologicznym oraz pośrednictwem pracy. Szczegółowe informacje i zapisy w siedzibie „Zenitu” we Włocławku przy ul. Młynarskiej 1A/3. Na stoliku pod chórem znajdziemy ulotki z informacjami na ten temat oraz na temat możliwości przekazania 1% z naszego podatku na Świetlicę ORATORIUM.
 8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”. W dzisiejszym numerze „Ładu Bożego” znajduje się – opatrzony zdjęciami – artykuł relacjonujący sprawowaną 24 stycznia w naszym kościele pod przewodnictwem J.E. Biskupa Stanisława Gębickiego Mszę Świętą w intencji jedności chrześcijan. Zachęcamy do lektury!
 9. Serdecznie dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę i złożone dzisiaj w ramach tacy inwestycyjnej ofiary. Wszystkim – szczególnie Osobom chorym i w podeszłym wieku, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia – życzymy dużo błogosławieństwa! W tym tygodniu – z racji 14 lutego – będzie odmieniane przez wiele przypadków słowo „MIŁOŚĆ”. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy kochani – najpierw przez Boga, później przez ludzi, których stawia On na naszej drodze –  pośród nich także przez duszpasterzy! Niech odległe nam będzie poczucie samotności!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.02.2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 II 2019 roku – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – 5 lutego – wspomnienie św. Agaty; w środę – 6 lutego – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczenników. 7 lutego przypada I czwartek miesiąca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o powołanych do służby Bożej.
2. W najbliższą niedzielę – 10 lutego – na Mszę Świętą o godzinie 16.00 zapraszamy osoby, które w tym roku chcą przystąpić w naszej parafii do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne.
3. Za tydzień II niedziela miesiąca. Składane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na nasze parafialne prace gospodarczo-inwestycyjne.
4. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.
5. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia – życzymy pogody ducha i dużo radości!
6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Kazimierza Lewandowskiego (l. 75). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego i prosimy dla niego o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Archiwa