Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Grudzień 2018

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2018/2019

2018/2019

PARAFIA DUCHA ŚWIĘTEGO

WE WŁOCŁAWKU

 

Środa 2 stycznia 2019 roku – od godz. 16.00

 • ul. Wiązowa i ul. Irysowa – 1 ksiądz
 • ul. Liściasta (numery nieparzyste) – 1 ksiądz
 • ul. Liściasta (numery parzyste) – 1 ksiądz

 

Czwartek 3 stycznia 2019 roku – od godz. 16.00

 • ul. Harcerska (numery nieparzyste) – 1 ksiądz
 • ul. Harcerska (numery parzyste) – 1 ksiądz
 • ul. Kościelna (od końca ulicy) – 1 ksiądz

 

Piątek 4 stycznia 2019 roku – od godz. 16.00

 • ul. Szyszkowa, ul. Zimowa i ul. Piękna – 1 ksiądz
 • ul. Tęczowa, ul. Deszczowa i ul. Jesienna – 1 ksiądz
 • ul. Mielęcińska (od ul. Szyszkowej do Al. Jana Pawła II) – 1 ksiądz

 

Sobota 5 stycznia 2019 roku – od godz. 9.00

 • ul. Osiedlowa i ul. Paprocia (od początku oraz końca ulicy) – 3 księży

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.12.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 XII 2018 roku

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Jutro ostatni dzień roku 2018. Zapraszamy na Eucharystię dziękczynną, która będzie sprawowana o godzinie 17.00 w górnym kościele. W czasie homilii będziemy mogli zapoznać się ze sprawozdaniem (statystyką) z życia sakramentalnego w naszej parafii na przestrzeni kończącego się roku. Po Mszy Świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odprawimy nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne.
 2. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek – 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (dzień modlitw o pokój w Ojczyźnie i na całym świecie; niedzielny porządek Mszy Świętych); w środę – 2 stycznia – wspomnienie Świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu; w niedzielę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego (będziemy mieli możliwość zabrania ze sobą do domu pobłogosławionej kredy i kadzidła).
  W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca (módlmy się szczególnie o powołania i za powołanych do służby Bożej), I piątek miesiąca (odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00) oraz I sobota miesiąca (o godzinie 16.15 spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca; po wieczornej Mszy Świętej w Świetlicy ORATORIUM spotkanie opłatkowe Chóru Parafialnego, Koła Żywego Różańca oraz Parafialno-Osiedlowego Klubu Seniora).
 1. Dzisiaj ostania niedziela miesiąca – wychodząc ze świątyni możemy wesprzeć ofiarą Parafialną Akcję Charytatywną, która pomaga biednym i potrzebującym pomocy.
 2. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda. Dziękujemy za życzliwość i przyjmowanie Bożego błogosławieństwa, które wraz z tą wizytą wnosi do domu i rodziny kapłan. Przypominamy, iż w naszym kościele znajdują się dwa naczynia z pobłogosławioną wodą, którą możemy zabierać do domu. Program kolędowy na najbliższy tydzień podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich, znajdziemy go też na stornie internetowej parafii: www.duch-swiety.pl.
 3. Trwają zapisy na Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 16 lutego 2019 roku w Restauracji „Podgrodzie” pod Kowalem. Koszt uczestnictwa w balu wynosi 300 złotych od pary. Charytatywny charakter balu polega na tym, że część z każdej wpłaty przeznaczona zostanie na potrzeby parafialne, ponadto będzie możliwość złożenia dowolnego datku w czasie balu. W tym roku zebrane środki przeznaczymy na zakup nowego sprzętu nagłośnieniowego dla naszego zespołu muzycznego „Na Duchową Nutę”. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
 4. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 5. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie RODZINOM w dniu ich Święta – życzymy dużo jedności, miłości i pokoju na każdy dzień!
 6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Marii Błasiak (l. 59). Łączymy się w modlitwie z bliskimi Pani Marii i prosimy dla niej o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2018/2019

2018/2019

PARAFIA DUCHA ŚWIĘTEGO

WE WŁOCŁAWKU

 

Piątek 28 grudnia 2018 roku – od godz. 16.00

 • ul. Pocztowa i ul. Wiewiórcza – 1 ksiądz
 • ul. Żywiczna i ul. Koralowa – 1 ksiądz
 • ul. Dobra i ul. Łosia – 1 ksiądz

 

Sobota 29 grudnia 2018 roku – od godz. 9.00

 • ul. Zachodnia (od najniższych numerów parzystych) – 1 ksiądz
 • ul. Zachodnia (od najniższych numerów nieparzystych) – 1 ksiądz
 • ul. Zachodnia (od końca ulicy – numery parzyste i nieparzyste) – 1 ksiądz

 

BOŻE NARODZENIE 2018

Znalezione obrazy dla zapytania boże narodzenie

Wszystkim naszym Drogim Parafianom oraz Gościom życzymy, aby blask bijący od Betlejem wyznaczał drogi ich codzienności!

Wiele Światła Ducha Świętego, życzliwości

i niezachwianej wiary w to,

że BÓG JEST Z NAMI!

 

Z modlitwą

duszpasterze Parafii Ducha Świętego we Włocławku:

ks. Sebastian, ks. Patryk, ks. Jakub oraz ks. Dionizy,

wraz ze wszystkimi Współpracownikami!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.12.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 XII 2018 roku – IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Przed nami ostatnie chwile tegorocznego Adwentu. Jutro Wigilia – zachowajmy tradycyjnie postny charakter tego dnia. Zapraszamy wszystkich Gości oraz Parafian na wspólne rodzinne kolędowanie, które rozpocznie się w naszym kościele jutro o godzinie 23.20. Następnie – o północy – rozpocznie się Msza Święta Pasterska, którą zainaugurujemy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. We wtorek – w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w środę – w Święto Świętego Szczepana – niedzielny porządek Mszy Świętych.
 2. Z kalendarza liturgicznego: w czwartek – 27 grudnia – Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty; w piątek – 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków; w niedzielę – 30 grudnia – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 3. Od piątku – 28 grudnia – rozpoczniemy wizytę duszpasterską – Kolędę. Program kolędowy na ten tydzień przekażemy podczas Świąt.
 4. Piątego dnia Oktawy Narodzenia Pańskiego – czyli w najbliższą sobotę 29 grudnia – w ramach diecezjalnej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii odbędzie się spotkanie modlitewne. Zapraszamy wszystkich na wspólną adorację Jezusa Eucharystycznego do dolnego kościoła. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa do godziny 10.00. Będzie to okazja do modlitwy indywidualnej oraz zbiorowej.
 5. W dzisiejszą niedzielę po Msza Świętych możemy zakupić – za dowolną ofiarę złożoną na fundusz ministrancki – sianko wigilijne wraz kartką świąteczną lub figurkami gipsowymi wykonanymi własnoręcznie przez ministrantów, dzieci oazowe i księdza Jakuba!
 6. Wychodząc z kościoła możemy też nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” (w dodatku „Ład Boży” znajdziemy artykuł o rejonowym spotkaniu Kościoła Domowego, które odbyło się w naszej parafii) oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 7. Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Wszystkim – szczególnie Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia – życzymy radosnych i pełnych dobra Świąt Narodzenia Pańskiego!
 8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Mirosława Wałeckiego (l. 57) oraz Śp. Anny Barbary Milczarek (l. 83). W najbliższy czwartek – 27 grudnia o godzinie 12.00 – odbędzie się pogrzeb Śp. Marii Błasiak (l. 59). Łączymy się w modlitwie z bliskimi osób zmarłych, dla których prosimy o chwałę Nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

SPOTKANIE WIGILIJNE DZIECI I MŁODZIEŻY

20 grudnia 2018 roku o godzinie 16.15 w Świetlicy Oratorium rozpoczęło się wigilijne spotkanie dzieci i młodzieży uczęszczających do Oratorium, tworzących Muzyczny  Zespół Parafialny „Na Duchową Nutę” oraz  o pełniących posługę ministrancką w naszej parafii. Byli obecni duszpasterze naszej parafii, członkowie Parafialnej Akcji Charytatywnej oraz świetlicowi wychowawcy i wolontariusze. Spotkanie rozpoczęło się fragmentem z Ewangelii Świętego Łukasza opisującym Narodzenie Pana Jezusa, odczytanym przez księdza Jakuba.

Następnie były słowa powitania i wdzięczności skierowane do obecnych przez ks. proboszcza Sebastiana, panią dyrektor Ewę Karczewską oraz panią Aleksandrę Kędzierską.

Było wspólne łamanie się opłatkiem, kolędowanie i obfity poczęstunek. Szczególnie dziękujemy Państwu Magdalenie i Tomaszowi Kaczmarkom – właścicielom Restauracji „Podgrodzie” za pyszne pierogi z kapustą i grzybami.

 

Następnie wszyscy uczestnicy spotkania obejrzeli piękne i ciekawe – wykonane w formie teatru cieni – jasełka przygotowane przez Świetlicę Oratorium. Nasze spotkanie zakończyło się wizytą Świętego Mikołaja (dziwnie podobnego do księdza Patryka…). Święty Mikołaj przygotował 80 paczek, które z radością rozdał dzieciom i młodzieży! Była z nami również Pani Aurelia Kowalczyk z Włocławskiego Portalu Internetowego www.q4.pl. Pani Aurelia uwieczniła nasze spotkanie na fotografiach:

https://q4.pl/galeria/2018/12/21//wigilia-w-oratorium

Dziękujemy serdecznie wszystkim za miłą atmosferę i życzymy, aby Boże Narodzenie trwało w naszych sercach każdego dnia!

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 2018

Dziękujemy bardzo serdecznie dzieciom i młodzieży

z naszej Świetlicy Oratorium

za przygotowanie ozdób bożonarodzeniowych,

które dzisiaj (16 grudnia 2018 roku) mogli nabywać i podziwiać

w ramach kiermaszu

nasi Parafianie oraz Goście!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.12.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 XII 2018 roku – III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Świętujemy dzisiaj III Niedzielę Adwentu – nazywaną Niedzielą Radości. Od jutra rozpoczniemy drugą część Adwentu – czas bezpośredniego przygotowania do Narodzenia Pańskiego.
 2. Od dzisiaj do wtorku włącznie trwają w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Naszym rekolekcyjnym ćwiczeniom przewodniczy ks. Krzysztof Rogala, doktorant Wydziału Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz obrońca węzła małżeńskiego w Sądzie Kościelnym Diecezji Włocławskiej. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie Księdza Rekolekcjonistę i modlimy się dla niego o światło Ducha Świętego! Program rekolekcji: dzisiaj niedzielny porządek Mszy Świętych, jutro i we wtorek Msze Święte o godzinie 9.00, 17.00 (Roraty z udziałem dzieci i młodzieży) oraz o 18.30.
  Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Eucharystią. Składane w poniedziałek i wtorek na tacę ofiary będą wyrazem naszej wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty.
 3. W zakrystii lub kancelarii parafialnej możemy zapisywać osoby chore lub w podeszłym wieku, które chcą przyjąć sakramenty przed Bożym Narodzeniem. Jutro – w poniedziałek 17 grudnia – od godziny 10.00 odwiedzimy zgłoszonych chorych w ich domach.
 4. W tym tygodniu Roraty będą sprawowane: o godzinie 6.30 w Karmelu oraz w poniedziałek i wtorek o godzinie 17.00 w głównym kościele. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów!
 5. W najbliższy czwartek – 20 grudnia – o godzinie 16.00 w Świetlicy Oratorium rozpocznie się spotkanie wigilijne dzieci i młodzieży uczęszczających do Świetlicy, ministrantów, Oazy Dzieci Bożych oraz Zespołu Muzycznego Na Duchową Nutę. W programie spotkania: dzielnie się opłatkiem, śpiew kolęd, jasełka, poczęstunek i oczywiście słodkie upominki! Zapraszamy!
 6. W minioną niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej złożono ofiary w wysokości 5,370 złotych. Dziękujemy za troskę o nasze sprawy gospodarcze. Obecnie trwają prace przy przebudowie i instalacji odwodnienia wjazdu garażowego od strony ulicy Parafialnej.
 7. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców (opiekunów prawnych) dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 8. Zapraszamy na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY! Po każdej Eucharystii możemy dzisiaj zakupić piękne ozdoby świąteczne wykonane podczas zajęć w Świetlicy ORATORIUM! Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na potrzeby Świetlicy!
  W czasie rekolekcji oraz w przyszłą niedzielę po Msza Świętych będziemy mogli też zakupić – za dowolną ofiarę złożoną na fundusz ministrancki – sianko wigilijne wraz kartką świąteczną lub gipsowymi figurkami wykonanymi własnoręcznie przez ministrantów, dzieci oazowe – pod kierunkiem księdza Jakuba!
 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się rozwiązanie dwóch konkursów – „Ozdoby Świąteczne” oraz „Wigilia Słowa” – organizowanych przez naszą Świetlicę.
 2. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”, kalendarze ścienne na 2019 rok oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 3. Serdecznie dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę. Wszystkim naszym drogim Gościom, Parafianom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy dużo sił fizycznych oraz pogody ducha. Wykorzystajmy też dobrze okazję własnej odnowy duchowej poprzez udział w rekolekcjach parafialnych.

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

 

REJONOWY DZIEŃ SKUPIENIA KOŚCIOŁA DOMOWEGO

W niedzielę, 9 grudnia br., w naszym kościele parafialnym (zarówno w jego dolnej części – kaplica pw. Matki Bożej Nieustającej pomocy oraz pomieszczenia Świetlicy Oratorium, jak i w kościele głównym) odbył się Rejonowy Dzień Skupienia Domowego Kościoła. Rodziny spotkały się, aby przyzywając wstawiennictwa i mocy Ducha Świętego – Pocieszyciela, modlić się o miłość i pokój w swoich małżeństwach, rodzinach i domach.

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziemy na stronie internetowej Diecezji Włocławskiej oraz na profilu Facebook Ruchu Światło-Życie Diecezji Włocławskiej:

http://www.diecezja.wloclawek.pl/pl,news2,wloclawek-michelin:_rejonowy_dzien_skupienia_wspolnoty_domowego_kosciola,571.html#tresc_strony

https://www.facebook.com/pg/oazawloclawek/photos/?tab=album&album_id=1167190940096871

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwa