Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Wrzesień 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.09.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 IX 2018 roku – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek – 01 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we wtorek – 02 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w czwartek – 04 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w piątek – 05 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

 2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiącadzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bożej w Kościele; I piątek miesiącaczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00, spowiedź święta od godziny 16.30 w górnym kościele; I sobota miesiącapowierzamy się Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Na Mszy Świętej o godzinie 12.00 dokonamy błogosławieństwa dwóch figurek Matki Najświętszej, które każdego dnia – na zakończenie różańca – będzie można wylosować i zabrać ze sobą do domu na jeden dzień. Figurka mniejsza będzie dla dzieci, natomiast większa dla osób dorosłych. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy codziennie po wieczornych Mszach Świętych.

 4. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 5. W sobotę 6 października w Świnicach Warckich odbędzie się Kongres Kół Żywego Różańca. Z naszej Parafii także udaje się grupa pielgrzymkowa wraz ks. Jakubem.

 6. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych członkowie Parafialnej Akcji Charytatywnej będą przed kościołem przeprowadzali zbiórkę ofiar na bony żywnościowe dla najbardziej potrzebujących pomocy spośród nas. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019 .

 8. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Ś.P. Stanisława Kazimierza Arenta; Ś.P. Janiny Gutowskiej; Ś.P. Rafała Mileckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 9. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask od kochającego nas Boga!

                                                                                                                                                        ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.09.2018 ROKU

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w czwartek – 27 września – wspomnienie św. Wincentego á Paulo; w piątek – 28 września – wspomnienie św. Wacława; w sobotę – 29 września – Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne młodzieży klas ósmych, trzecich gimnazjum oraz wszystkich osób zainteresowanych przystąpieniem w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

 3. Niebawem rozpoczniemy październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12.00 dokonamy błogosławieństwa dwóch figurek Matki Najświętszej, które każdego dnia – na zakończenie różańca – będzie można wylosować i zabrać ze sobą do domu na jeden dzień. Figurka mniejsza będzie dla dzieci, natomiast większa dla osób dorosłych. Będzie to symboliczne zaproszenie Maryi do naszych domów, do rodzin i naszego życia codziennego. Po ostatnim październikowym nabożeństwie różańcowym będzie można wylosować figurki i zabrać je ze sobą na stałe.

 4. W dniu wczorajszym (22 września) ponad 40-osobowa grupa – głównie członkowie dziecięcego parafialnego zespołu muzycznego „Na Duchową Nutę” – wzięła udział w organizowanych przez zespół „Mocni w Duchu” warsztatach muzycznych w Łodzi. Bardzo serdecznie dziękujemy opiekunom oraz naszym parafianom, dzięki którym mogliśmy ten wyjazd zorganizować i pokryć koszty podróży.

 5. Za tydzień po wszystkich Mszach Świętych członkowie Parafialnej Akcji Charytatywnej będą przed kościołem przeprowadzali zbiórkę ofiar na bony żywnościowe dla najbardziej potrzebujących pomocy spośród nas.

 6. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019 – ze Św. Janem Pawłem II, z papieżem Franciszkiem, aniołami, ziołami i inne.

 7. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask od kochającego nas Boga!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.09.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 IX 2018 roku – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: we wtorek – 18 września – Święto Świętego Stanisława Kostki (patrona dzieci i młodzieży, któremu poświęcony został bieżący rok 2018); w czwartek – 20 września – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w piątek – 21 września – Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 2. W każdą niedzielę o godzinie 12.00 sprawowana jest Msza Święta (Suma) z udziałem dzieci. Zapraszamy na tę Eucharystię wszystkie dzieci i ich rodziców. Szczególnie prosimy o obecność dzieci z klas III-ich, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Ta grupa dzieci dzisiaj po Sumie otrzyma swoje indeksy.
 3. Młodzież klas ósmych oraz trzecich klas gimnazjum, która chce przystąpić w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania w naszej parafii zapraszamy w następną niedzielę (22 września) na Mszę Świętą o godzinie 16.00 i następujące po niej spotkanie organizacyjne.
 4. Ministrantów starszych oraz młodszych zapraszamy na cotygodniowe spotkania w soboty o godzinie 11.00 (w kościele lub na plebanii). Zapraszamy także osoby, które chciałby zasilić szeregi ministranckie swoją obecnością!
 5. Przypominamy, że funkcjonuje już nowy oficjalny profil Facebook naszej parafii: Parafia Ducha Świętego we Włocławku – Michelin. Zapraszamy do odwiedzania. Staramy się zamieszczać na tymże profilu (jak i na internetowej stronie parafii: duch-swiety.pl) aktualne informacje dotyczące spraw parafialnych.
 6. W minionym tygodniu – w ramach niedzieli inwestycyjnej – złożono na tacę ofiary w wysokości 5,050 złotych. Dziękujemy za życzliwość i troskę o naszą parafię.
 7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”. Są także różne kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019 – ze Św. Janem Pawłem II, z papieżem Franciszkiem, aniołami, ziołami i inne.
 8. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy zdrowia duszy i ciała oraz życzliwości ze strony innych ludzi.
 9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Kamili Henryki Pińkowskiej (l. 78), Śp. Anny Janiny Łyszkiewicz (l. 78) oraz Śp. Danuty Gerba (l. 70). Łączymy się w modlitwie z najbliższymi osób zmarłych i prosimy dla tych, którzy zakończyli ziemski odcinek życia o łaskę Nieba! Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
                                                                                                                   ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.09.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 IX 2018 roku – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w czwartek – 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma; w piątek – 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotę – 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 2. Przed nami 13 dzień miesiąca (w czwartek). Po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się przedostatnie w tym roku kalendarzowym Nabożeństwo Fatimskie – modlitwa różańcowa oraz procesja z figurą Matki Najświętszej z Fatimy. Przynieśmy ze sobą świece.
 3. Po wakacyjnej przerwie powracamy do comiesięcznych Mszy Świętych o uzdrowienie duszy i ciała. Mszom Świętym i połączonym z nimi specjalnym modlitwom nadal będzie przewodniczył Marek Matyszek, klaretyn. Tym razem – na prośbę o. Marka – Msze Święte o uzdrowienie duszy i ciała będą się odbywały raz w miesiącu w różnych – wcześniej zapowiedzianych – terminach. Pierwsza powakacyjna modlitwa odbędzie się w najbliższy piątek – 14 września – o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 4. Po wakacjach swoje spotkania rozpoczynają poszczególne grupy i wspólnoty działające przy naszej parafii. Warto przypomnieć i zachęcić naszych Parafian (i nie tylko) do przynależenia do poszczególnych wspólnot.
  Przy naszej parafii działają: Koło Żywego Różańca – którego opiekunem będzie ks. Sebastian; są dwa Kręgi Rodzin – opiekował się nimi będzie ks. Patryk; Oazą (także Dzieci Bożych) – będzie się opiekował ks. Jakub; Ministrantami (grupą młodszą i starszą) – także ksiądz Jakub (który w minionym tygodniu został mianowany przez Ks. Bpa Ordynariusza dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza).
  Chcemy podjąć też nowe inicjatywy. Ks. Jakub (który będzie także duchowym opiekunem Zespołu „Na duchową nutę”) chce stworzyć większy chór parafialny – przynajmniej dwugłosowy, z udziałem dorosłych, ale także i młodzieży. Prosimy chętnych, aby zgłaszali się do księdza Jakuba.
  Każdy z nas potrzebuje jakiegoś oparcia. Chcemy wyjść naprzeciw osobom, które czują potrzebę przynależenia do wspólnoty modlitewnej. Taką wspólnotę chcemy stworzyć i będzie nią się zajmował ks. Patryk. Prosimy, aby osoby chętne zgłaszały się do ks. Patryka.
  Osoby planujące zawarcie sakramentu małżeństwa zapraszamy do odbywania w naszej parafii nauk przedmałżeńskich. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w kancelarii parafialnej.
  Ponadto przypominamy, że swoją ofertę do dzieci i młodzieży kieruje Świetlica ORATORIUM. Zajęcia są nieodpłatne. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00.
  W poniedziałki o godzinie 18.00 w pomieszczeniach świetlicy odbywają się Spotkania Grupy AA. We wtorki – także w pomieszczeniach świetlicy lub w dolnym kościele – o godzinie 19.00 są Spotkania biblijne, które prowadzi biblista ks. dr Marek Raszewski (na te spotkania przyjeżdżają także osoby z innych parafii naszego miasta i bardzo chwalą tę inicjatywę). W I piątki miesiąca – ks. proboszcz – odwiedza w domach osoby starsze i chore. Regularnie z tej formy posługi duszpasterskiej korzysta ok. 40 osób, ale zawsze można zgłosić dodatkowych chętnych.
  Zapraszamy też na stałe formy nabożeństw. W poniedziałki przed wieczorną Eucharystią odbywa się Nowenna do Ducha Świętego. W środy – także przed wieczorną Mszą Św. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. Dzisiaj na Sumie (o godzinie 12.00) odbędzie się błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych naszych dzieci. Zapraszamy.
 2. Informujemy, że został założony oficjalny profil facebook naszej parafii: Parafia Ducha Świętego we Włocławku – Michelin. Zapraszamy do odwiedzania. Będziemy starali się zamieszczać na profilu aktualne informacje dotyczące naszego parafialnego życia.
 3. Dziękujemy za złożone dzisiaj – w ramach niedzieli inwestycyjnej – ofiary. Przed nami okres jesienno-zimowy, do którego chcemy się przygotować. Trwają m. in. prace związane z przeglądem i zabezpieczeniem pokrycia dachowego na kościele.
 4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”. Są już także różne kalendarze ścienne na rok 2019.
 5. Bardzo cieszymy się obecnością Gości i Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy pogody ducha oraz zdrowia ciała.
 6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Leszka Szubskiego (l. 77). W poniedziałek – o godzinie 14.00 – pogrzeb Śp. Kamili Henryki Pińkowskiej (l. 78). Łączymy się w modlitwie z najbliższymi osób zmarłych i prosimy dla tych, którzy zakończyli ziemski odcinek życia o łaskę Nieba! Wieczny odpoczynek racz i im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.09.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 IX 2018 roku – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Diakona Wiktora Ignaczaka. Ksiądz diakon – przez wrzesień i Wielki Post – będzie odbywał u nas praktykę duszpasterską. Ufamy, że diakon Wiktor nie tylko swoją posturą, ale i oddanym zaangażowaniem w życie parafialne będzie przyczyniał się do podnoszenia poziomu duchowego nas wszystkich. Czuj się Księże Diakonie w michelińskiej parafii, jak u siebie!
 2. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek – 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego; w sobotę – 8 września – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 3. Przed nami I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek będziemy modlili się o nowe powołania do służby Bożej i za powołanych – o wytrwałość. W piątek odwiedziny i posługa sakramentalna u osób chorych i w podeszłym wieku – od godziny 9.00. Spowiedź święta – od godziny 16.30 w górnym kościele. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież do odbycia spowiedzi u progu roku szkolnego. Po piątkowej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
 4. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Przed oficjalną uroczystością w szkole – która rozpocznie się o godzinie 9.00 – zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę świętą w naszym kościele – o godzinie 8.00. Zwracamy się do rodziców, dziadków i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie naszych dzieci o zachęcenie naszych uczniów do tego, aby rozpoczęli rok szkolny razem z Bogiem. W intencji całej społeczności szkolnej oraz wszystkich wychowawców właśnie jutro o godzinie 8.00 sprawowana będzie specjalna Eucharystia.
 5. Zakończyły się półkolonie organizowane przez Świetlicę ORATORIUM. Uczestniczyło w nich 78 dzieci. Zorganizowanie wakacyjnego wypoczynku nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów, wolontariuszy i osób życzliwych Świetlicy. I to jest doskonała okazja, żeby podziękować Urzędowi Miasta Włocławek oraz firmie „Instal-Projekt” – za całorocze wspieranie naszej placówki; firmie „Halimar”, parafialnej Akcji Charytatywnej, dyrektor SP19 pani Anecie Jabłońskiej, Fundacji „Orange”, piekarni „Holmark”, Aeroklubowi Włocławskiemu, pani Angelice Uzarczyk, panu Ryszardowi Fornalewiczowi, paniom Ewie Ogińskiej-Żeglicz oraz Joannie Żeglicz, państwu Renacie i Jackowi Wścisłkom, pani Aureli Kowalczyk, wszystkim darczyńcom 1 % i rodzicom.
 6. Za tydzień II niedziela miesiąca, czyli niedziela inwestycyjna. Złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na prace gospodarcze w parafii – bieżące i planowane. Z góry dziękujemy za życzliwość i współodpowiedzialność.
 7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 8. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy są i czują się związani z naszą parafią. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy dużo światła Ducha Świętego.

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiwa