Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Sierpień 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.08.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 VIII 2018 roku

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek – 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki; we wtorek – 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna; w środę – 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. Przed nami I sobota miesiąca. Zapraszamy na spotkanie modlitewne członków Koła Żywego Różańca. Oddamy należną cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny oraz będziemy się modlili – w ramach adopcji duchowej – za dzieci poczęte, a zagrożone w istnieniu. Tego dnia odbędzie się na Jasnej Górze – pod hasłem „Podwyższyć Krzyż w Rodzinie” – II Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. W najbliższą sobotę – 1 września – przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie oraz o tych, którzy walczyli o jej wolność.
 4. Dzisiaj – przed świątynią – Parafialna Akcja Charytatywna zbiera ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym spośród nas. Dziękujemy za każdy dobry gest.
 5. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcamy do lektury.
 6. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian oraz Gości. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy pokoju serca i wiele radości. Szczególnie pozdrawiamy nauczycieli i uczniów, przed którymi ostatni tydzień tegorocznych wakacji.

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

NASZ PROBOSZCZ KANONIKIEM ŚWIETNEJ KAPITUŁY CIECHOCIŃSKIEJ

Dnia 17 sierpnia br. biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering w Pałacu Biskupim wręczył dekrety nowomianowanym Prałatom i Kanonikom Świetnej Kapituły Ciechocińskiej, która ustanowiona została
w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bazylice Katedralnej we Włocławku.

Uczestnikami tego wydarzenia byli ks. bp Stanisław Gębicki, kapłani pracujący w Kurii Diecezjalnej oraz zaproszeni goście.

Niecodzienne spotkanie w Domu Biskupim rozpoczęło się modlitwą. Następnie po krótkim słowie wprowadzenia Ksiądz Kanclerz odczytał nazwiska nowomianowanych Prałatów i Kanoników, którzy odebrali dekrety z rąk Pasterza Diecezji.

Ks. bp Wiesław Mering – co zostało zawarte w treści dekretu nominacyjnego – mając na względzie solidne zaangażowanie w pracę Sądu Kościelnego, pracę duszpasterską oraz pełnienie obowiązków proboszczowskich, jednym spośród 19 mianowanych członków Kapituły Kolegiaty Ciechocińskiej ustanowił Księdza Proboszcza doktora Sebastiana Osińskiego, nadając mu funkcję kanonika gremialnego nowo erygowanej Kapituły.

Inauguracyjne posiedzenie Świetnej Kapituły Ciechocińskiej będzie miało miejsce dnia 16 października br., w 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Gratulujemy Księdzu Kanonikowi Proboszczowi nominacji!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.08.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 VIII 2018 roku – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek – 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda; we wtorek – 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X; w środę – 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; w piątek – 24 sierpnia – Święto św. Bartłomieja; w najbliższą niedzielę – 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (uroczystość odpustowa w Parafii Świętego Jana – suma odpustowa o godzinie 17.00).
 2. Informujemy z radością, iż pochodzący z naszej parafii ks. Marcin Sadownik został mianowany przez bp. Wiesława Meringa proboszczem Parafii Świętego Jakuba Apostoła we Wrzącej Wielkiej (pod Kołem). Liturgiczne wprowadzenie księdza Marcina w proboszczowski urząd będzie miało miejsce w najbliższy czwartek (23 sierpnia) podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00 we Wrzącej Wielkiej. Uroczystości przewodniczył będzie nasz Biskup Ordynariusz. W związku z tą uroczystością kancelaria parafialna wieczorem w najbliższy czwartek będzie nieczynna.
 3. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę – w ramach tacy inwestycyjnej – ofiary. Zebrano kwotę w wysokości 4,884 złotych. Dobiegają końca prace remontowe drugiego mieszkania wikariuszowskiego.
 4. Przed nami ostatni tydzień tegorocznych zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży w Świetlicy ORATORIUM. Cieszy nas bardzo wysoka frekwencja i aktywny udział dzieci w tegorocznych zajęciach. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działalność świetlicy!
 5. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcamy do lektury.
 6. Bardzo serdecznie pozdrawiamy naszych Parafian oraz Gości. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask od dobrego Boga. W sposób szczególny pozdrawiamy dzisiejszego Solenizanta – naszego Pana Kościelnego – Mariana Wojciechowskiego.
                                                                                                           ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.08.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 VIII 2018 roku – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek – 13 sierpnia – Nabożeństwo Fatimskie – po Mszy świętej wieczornej odmówimy różaniec i odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej (przynieśmy ze sobą świece i zawierzmy Matce nasze rodziny, parafię i nas samych); we wtorek – 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; w środę – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (niedzielny porządek Mszy świętych oraz tradycyjne błogosławieństwo bukietów kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych – na zakończenie każdej Eucharystii); w piątek – 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną. Przeznaczamy je na trwające prace remontowe w drugim wikariacie, w którym zamieszka ks. Patryk.
 3. Tradycyjnie, zebrane w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ofiary, zostaną przekazane na prace konserwatorskie prowadzone w Katedrze. Z tej racji kieruje dzisiaj do nas swoją Odezwę Biskup Wiesław Mering, nasz Pasterz.
 4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcamy do lektury.
 5. Cieszymy się obecnością na dzisiejszej modlitwie oraz pozdrawiamy naszych Parafian i Gości. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha. Udającym się wypoczynek i już wypoczywającym życzymy pomyślnego i bezpiecznego urlopu! W sposób szczególny pozdrawiamy dzieci i młodzież, które spędzają swoje wakacje na zajęciach prowadzonych przez naszą Świetlicę ORATORIUM.
 6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. s. Nulli – Zofii Stępień (l. 85) oraz Śp. Marii Anny Woźniak (l. 64). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… Polecamy Bożej opiece także najbliższych osób zmarłych.

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.08.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 VIII 2018 roku – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek – 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego; w środę – 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika; w czwartek – 9 sierpnia – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy; w piątek – 10 sierpnia – Święto św. Wawrzyńca; w sobotę – 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary.
 2. Jutro, Mszą Świętą o godzinie 6.00 – sprawowaną w Katedrze pod przewodnictwem J.E. Biskupa Wiesława Meringa – rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pątnikach, którzy podejmują w tym roku pielgrzymi szlak!
 3. Przyszła niedziela będzie drugą niedziela miesiąca. Zebrane tego dnia ofiary na tzw. tacę inwestycyjną zostaną przeznaczone na prace gospodarcze prowadzone w parafii. Z góry dziękujemy za troskę o naszą wspólną własność.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”, który połączony jest z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.
 5. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom oraz Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Udającym się wypoczynek i już wypoczywającym życzymy pomyślnego i bezpiecznego urlopu!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa