Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Czerwiec 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1.07.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 VII 2018 roku –  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu przypadają: w poniedziałek – 2 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, we wtorek – 3 lipca – Święto Świętego Tomasza Apostoła, w piątek – 6 lipca – wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ponadto: I czwartek miesiąca – dzień szczególnych modlitw za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej; I piątek miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną, spowiedź w dolnym kościele od godz. 17.30; I sobota miesiąca – powierzamy się Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 2. Trwamy w okresie wakacyjnym. Zmianie – przez lipiec i sierpień – ulegają godziny Mszy Świętych wieczornych w dni powszednie – Msze będą sprawowane o godzinie 18.00 (zasadniczo w dolnym kościele). Kancelaria parafialna – przez lipiec i sierpień – jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 18.30 – 19.30.
 3. Od wczoraj (od 30 czerwca) – zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza – posługę duszpasterską w naszej wspólnocie podjęło dwóch nowych Wikariuszy: Ks. Patryk Sękowski oraz Ks. Jakub Nowakowski. Bardzo serdecznie witamy Drogich Księży w naszej parafii. Niech Księża czują się pośród nas dobrze. Od teraz Michelin jest Waszym domem, który mamy wspólnie tworzyć, budować i na jego rzecz się poświęcać. Od września nasze szeregi kadrowe zasili jeszcze diakon Wiktor Ignaczak, który będzie odbywał u nas praktyki.
 4. Od 2 lipca w Świetlicy ORATORIUM rozpoczynają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie tymi zajęciami. Lista uczestników – ze względu na wymogi prawne i nasze możliwości kadrowo-lokalowe – jest już zamknięta (powstała nawet lista rezerwowa). Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom-Ofiarodawcom Świetlicy – w tym tygodniu szczególnie firmie „HALIMAR” za wodę i soki dla dzieci i młodzieży!
 5. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca. Złożone na tacę ofiary będą przeznaczone z rzecz bieżących i planowanych parafialnych prac gospodarczych.
 6. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcamy do lektury.
 7. Cieszymy się obecnością naszych Gości i Parafian i życzymy wszystkim spokojnego i radosnego tygodnia – szczególnie Solenizantom i Jubilatom! A wypoczywającym – pomyślnego relaksu!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.06.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 VI 2018 roku

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA

 1. Rozpoczynamy ostatni tydzień czerwca. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Najświętszego Serca Pana Jezusa w nabożeństwach czerwcowychsprawowanych po wieczornych Mszach Św.
 2. W tym tygodniu przypadają: w czwartek – 28 czerwca – wspomnienie liturgiczne Świętego Ireneusza, w piątek – 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 3. Decyzją Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa z dniem 30 czerwca br. posługę wikariusza naszej parafii kończy Ks. Robert Kaczmarek. Ks. Robert został posłany do pracy w Parafii Świętego Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli.
  Ksiądz Biskup skierował do pracy w naszej wspólnocie dwóch nowych Księży Wikariuszy: Ks. Patryka Sękowskiego (wyświęconego na prezbitera w 2017 roku, pracującego dotąd w Parafii bł. Jerzego Matulewicza w Koninie) oraz Ks. Neoprezbitera Jakuba Nowakowskiego. Ponadto do obycia praktyk w naszej parafii – we wrześniu i w Wielkim Poście – skierowany został Ks. Diakon Wiktor Ignaczak.
  Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Robertowi za każde dobro, które poprzez jego posługę – na przestrzeni ostatnich pięciu lat – ubogacało naszą parafię. Za każdą modlitwę, ofiarowany czas i ponoszone ofiary; za oddane kapłaństwu Jezusa Chrystusa życie – dziękujemy! Niech Duch Święty umacnia Księdza Roberta w każdym jego kolejnym dobrym przedsięwzięciu! Szczęść Boże!
  Uroczyste podziękowanie Księdzu Robertowi będzie miało miejsce dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 12.00.

  Pamiętajmy także w modlitwach o nowych Księżach Wikariuszach (których przywitamy w najbliższą niedzielę) oraz o Księdzu Diakonie Wiktorze.
 1. Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadza w dzisiejszą niedzielę – przy wyjściu ze świątyni – zbiórkę ofiar na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy materialnej spośród nas. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i chrześcijański gest miłosierdzia.
 2. 9 lipca 2018 roku wyrusza – organizowana już po raz 22-gi przez Zgromadzenie Braci Pocieszycieli z Getsemani – Pielgrzymka Rowerowa z Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku na Jasną Górę i z powrotem przez Licheń do Włocławka. Więcej informacji znajdziemy na plakacie pod chórem.
 3. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” – z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”. Polecamy lekturę!
 4. Ogarniamy błogosławieństwem dobrego Boga wszystkich naszych Parafian, Gości oraz Solenizantów i Jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Dzieciom, Młodzieży, ich Nauczycielom oraz Rodzicom życzymy bezpiecznych wakacji, w czasie których niech nie zabraknie Mszy Św. i modlitwy.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                     ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.06.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 VI 2018 roku – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przez cały miesiąc – po wieczornych Mszach świętych – sprawowane są nabożeństwa czerwcowe. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W czwartek – 21 czerwca – przypada wspomnienie liturgiczne Św. Alojzego Gonzagi – patrona naszego Biskupa Diecezjalnego Wiesława Alojzego Meringa. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie. W przyszłą niedzielę – 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
 3. Dzieci, młodzież oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 19 (z oddziałami gimnazjalnymi) zapraszamy w czwartek – 21 czerwca – o godzinie 8.00 na Mszę Świętą dziękczynno-błagalną z racji zakończenia roku szkolnego 2017/2018.
 4. Przypominamy, że Świetlica ORATORIUM prowadzi już zapisy na tegoroczne zajęcia wakacyjne. Zajęcia skierowane są do dzieci od lat siedmiu i będą się odbywały od 2 lipca do 24 sierpnia – od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach pod chórem lub na zewnątrz świątyni oraz w Świetlicy ORATORIUM (nr tel. 698 668 719).
 5. W minioną środę – 13 czerwca – z 50-osobową grupą uczniów naszej szkoły odbyliśmy pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Bardzo serdecznie dziękuję katechetom oraz wychowawcom z naszej szkoły za pomoc w bezpiecznym i atrakcyjnym przeprowadzeniu pielgrzymki. Sfinansowanie tego wyjazdu było możliwie m. in. dzięki środkom pozyskanym podczas ostatniego Parafialnego Balu Charytatywnego.
  W ten weekend odbyły się również spotkania ogniskowo-grillowe dla członków zespołu muzycznego NA DUCHOWĄ NUTĘ oraz dla ich najbliższych. Bardzo serdecznie dziękujemy członkom zespołu za dyspozycyjność i uświetnianie liturgii śpiewem na przestrzeni całego roku szkolnego. Za pomoc w organizacji tych spotkań dziękujemy Państwu Aleksandrze i Dominikowi Kędzierskim oraz Panu Karolowi Kiczkowskiemu wraz z rodziną! Państwu Aleksandrze i Arkadiuszowi Słowińskim dziękujemy za pomoc w meblowaniu zaplecza ogrodowego.
 1. W minioną niedzielę – w ramach tacy inwestycyjnej – złożono ofiary w wysokości ponad 4 200 złotych. Dziękujemy za troskę o sprawy gospodarcze naszej parafii.
 2. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy”.
 3. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian oraz Gości! Pamiętamy w modlitwie o Solenizantach i Jubilatach rozpoczynającego się tygodnia oraz o Ojcach – 23 czerwca (w sobotę) jest Dzień Ojca. Dzieciom, Młodzieży i ich Nauczycielom życzymy bezpiecznych wakacji!
 4. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Henryka Golasińskiego (l. 86), Śp. Liny Sadowskiej (l. 85), Śp. Marty Joanny Napierała (l. 40), Śp. Zofii Czesławy Dróżdż (l. 82) i Śp. Stefanii Stube (l. 90). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
                                                                                                                  ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.06.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 VI 2018 roku – X NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przez cały miesiąc – po wieczornych Mszach świętych – sprawowane są nabożeństwa czerwcowe.
 2. Dzisiaj ulicami Włocławka przejdzie „Marsz dla Życia i Rodziny”. O godzinie 15.00 sprawowana będzie Eucharystia w Parafii Świętego Stanisława (ul. Wiejska). Po Mszy marsz, który zakończy się przy Parafii Świętego Maksymiliana (ul. Zbiegniewskiej). Następnie odbędzie się piknik rodzinny.
 3. W tym tygodniu. W poniedziałek – 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby. W środę – 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy. W czwartek – 14 czerwca – Uroczystość Błogosławionego Michała Kozala. W tym roku przypada 100 rocznica przyjęcia święceń kapłańskich przez patrona naszego miasta.
 4. W środę – 13 maja – Nabożeństwo Fatimskie. Będzie ono połączone z Mszą Świętą o uzdrowienie duszy i ciała – sprawowaną o godzinie 19.00. Eucharystii – po raz ostatni przed wakacjami – przewodniczył będzie o. Marek Matyszek, klaretyn.
 5. Świetlica ORATORIUM zaprasza:
  – w sobotę – 16 czerwca – o godzinie 12.00 dzieci w wieku przedszkolnym (od lat trzech) na nieodpłatne warsztaty rozwijające komunikację społeczną – pt. KOLOROWE ZABAWY. Liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia odbywają się dzięki wsparciu firmy INSTAL-PROJEKT;
  dzieci od lat siedmiu na zajęcia wakacyjne zatytułowane: CIEPŁO-CIEPLEJ-GORĄCO! Zajęcia będą się odbywały w tym roku od 2 lipca do 24 sierpnia – od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach pod chórem lub na zewnątrz świątyni.
  Zapisy na w/w zajęcia odbywają się w Świetlicy ORATORIUM od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00 lub pod numerem telefonu 698 668 719. ZAPRASZAMY!
 1. W środę – 13 czerwca – wyjeżdżamy z 50-osobową grupą uczniów naszej szkoły na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Jest to nagroda za najlepsze karty pracy w ramach zajęć katechetycznych w kończącym się roku szkolnym 2017/2018. Gratulujemy dzieciom i rodzicom! Sfinansowanie tego wyjazdu dokona się m. in. ze środków pozyskanych z ostatniego Parafialnego Balu Charytatywnego.
 2. Dziękujemy za złożone dzisiaj – w ramach tacy inwestycyjnej – ofiary. Przeznaczymy je na pokrycie ostatnich należności za wykonane prace w domu parafialnym. Kolejne – planowane dopiero za kilka miesięcy – poważniejsze prace gospodarcze będą związane z wyłożeniem kostką brukową głównych alejek na naszym cmentarzu parafialnym. Dziękujemy za troskę o wspólne dobro.
 3. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy”.
 4. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian i Gości! Pamiętamy w modlitwie o Solenizantach i Jubilatach rozpoczynającego się tygodnia oraz o uczniach i studentach zmierzających powoli do zakończenia roku szkolnego i akademickiego.
 5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Mariusza Ryszarda Pufala (l. 56). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    ks. Sebastian Osiński, proboszcz

BIERZMOWANIE – 1.06.2018 ROKU

W Dzień Dziecka – 1 czerwca br. – 64-osoba grupa młodzieży przystąpiła w naszej parafii do sakramentu bierzmowania. Uroczystości, która rozpoczęła się o godzinie 18.00, przewodniczył J. E. Wiesław Alojzy Mering – biskup włocławski. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną modlitwę. Młodzieży życzymy światła Ducha Świętego na każdy dzień życia! Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia. Fot. Aleksandra Konopka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.06.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 VI 2018 roku – IX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwamy w oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po wieczornych Mszach Świętych sprawowane są nabożeństwa czerwcowe oraz odbywa się procesja eucharystyczna. Dzisiaj – w niedzielę – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesja odbędzie się po Mszy Świętej o godzinie 12.00. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała dokonamy błogosławieństwa wianków i ziół. Przynieśmy ze sobą tradycyjne wianki z kwiatów i ziół na wieczorną Mszę Świętą w czwartek.
 2. W tym tygodniu. We wtorek – 5 czerwca wspomnienie św. Bonifacego. W piątek – 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W sobotę – 9 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  W tym tygodniu przypada także I czwartek miesiąca – dzień szczególnych modlitw w intencji osób powołanych do służby Bogu w Jego Kościele oraz o nowe powołania.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania i przeżycia w naszej parafii Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Szczególnie dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie czterech ołtarzy. Naszą wielką wdzięczność kierujemy w stronę Państwa Janiny i Andrzeja Miazek, którzy przez ostatnich ponad trzydzieści lat przygotowywali trzeci ołtarz. Niech dobry Bóg darzy Państwa i całą Rodzinę swym błogosławieństwem – szczególnie łaską zdrowia!
 2. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca – niedzielą inwestycyjną. 1 czerwca nasz Biskup Ordynariusz pobłogosławił wykonane w ostatnich miesiącach prace w domu parafialnym. Już niemal w całości zostały pokryte koszty wykonanych prac. Kolejne planowane prace będą związane z wyłożeniem kostką brukową głównych alejek na naszym cmentarzu parafialnym. Do podjęcia się tego kosztownego zadania będziemy musieli przygotowywać się na pewno przez kilka miesięcy, ale wierzę że powoli i to przedsięwzięcie uda nam się zrealizować.
 3. W najbliższą niedzielę – 10 czerwca – ulicami Włocławka przejdzie „Marsz dla Życia i Rodziny”. Z tej racji swoje słowo kieruje do nas biskup Wiesław Mering. Więcej informacji o marszu znajdziemy na tablicach ogłoszeń pod chórem.
 4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy”.
 5. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian i Gości! Pamiętamy w modlitwie o Solenizantach i Jubilatach rozpoczynającego się tygodnia.

   ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiwa