Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Luty 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 LUTEGO 2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 II 2018 roku

 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W tym tygodniu: I czwartek miesiąca – pamiętajmy w naszych modlitwach o powołanych do służby Bogu w Jego Kościele i prośmy o nowe powołania do służby Bożej; I piątek miesiąca – odwiedziny osób chorych od godziny 9.00, spowiedź od godziny 16.30; I sobota miesiąca – comiesięczne spotkanie modlitewne Koła Żywego Różańca (przed wieczorną Mszą Świętą). Powierzmy się w tych dniach szczególnie opiece Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki po wieczornej Mszy św. (ok. 17.30) i Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godzinie 16.00 (ok. 17.00).
 3. Składamy serdeczne podziękowania wychowawcom i wolontariuszom Świetlicy Oratorium za przygotowanie dwutygodniowych zajęć dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych.
 4. Tradycyjnie w naszej parafii ostania niedziela miesiąca to dzień, kiedy możemy wesprzeć najbiedniejszych spośród nas. Przy wyjściu z kościoła członkowie Parafialnej Akcji Charytatywnej przeprowadzają zbiórkę ofiar dla potrzebujących – głównie z przeznaczeniem na bony żywnościowe. Dziękujemy za tę wielkopostną jałmużnę. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Ordynariusza w przyszłą niedzielę – 4 marca – będziemy mogli wesprzeć ofiarą budowę pomnika Żołnierzy Wyklętych w Licheniu.
 5. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 6. Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Wszystkim życzymy dużo światła Ducha Świętego i pokoju w sercu!
 7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Danuty Teresy Dąbrowskiej (l. 86) i Śp. Zofii Kocińskiej (l. 86). Jutro o godzinie 10.30 odbędzie się pogrzeb Śp. Czesława Kazimierza Świerskiego (l. 64), o godzinie 12.00 – Śp. Dariusza Włodzimierza Budziszewskiego (l. 57). We wtorek o godzinie 11.00 – pogrzeb Śp. Heleny Siwińskiej (l. 82). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…                                                                                                                                                                                                                                                   ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 LUTEGO 2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 II 2018 roku

 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Od Środy Popielcowej trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zapraszamy na piękne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki po wieczornej Mszy św. (ok. 17.30) i Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godzinie 16.00 (ok. 17.00).  Za udział w Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W tym tygodniu – w czwartek – przypada Święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. Ojciec Święty Franciszek zaapelował, aby 23 lutego br. (piątek) był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy.
 3. Przypominamy, że od 17 lutego sprawujemy w naszej parafii sobotnie wieczorne Msze Święte z formularza niedzielnego. Msze Święte odbywają się w dolnym kościele.
 4. Do 23 lutego odbywają się w Świetlicy Oratorium ferie zimowe. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 9.00, a kończą o godzinie 14.00. Szczegółowy program zajęć możemy znaleźć w Internecie. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież – uczestnictwo jest nieodpłatne.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną. Zebrano około 5 tysięcy złotych. Ofiary przeznaczamy na prowadzone w parafii prace remontowe i bieżące potrzeby gospodarcze.
 6. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, naszym Parafianom i Gościom życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa! Dobrego wypoczynku życzymy dzieciom, młodzieży i nauczycielom.
 8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Arkadiusza Stanisława Kocińskiego (l. 62), Śp. Piotra Pawła Ćwiękały (l. 40), Śp. Sabiny Czekalskiej (l. 91). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…                                                                                                                                                                                                                                                     ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.02.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 II 2018 roku – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dniu wczorajszym – 10 lutego – zakończyliśmy doroczną wizytę duszpasterskąKolędę. Przyjęły nas ponad 2 tysiące rodzin – 70 % mieszkańców naszej dzielnicy (72,76 %) plus mieszkańcy domu Księży emerytów i wszystkich domów zakonnych znajdujących się na terenie parafii. Dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy i złożone na rzecz parafii ofiary. W tym roku Kolęda trwała nieco dłużej – ze względu na fakt, iż kolędowaliśmy w składzie dwuosobowym: ks. Robert i ja. Szersze podsumowanie wizyty duszpasterskiej ma miejsce dzisiaj podczas wszystkich homilii mszalnych.
 2. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Osób Chorych. Pamiętamy w naszych modlitwach o osobach zmagających się z chorobą i cierpieniem oraz o przychodzących im z pomocą. W najbliższy wtorek – 13 lutego – o godzinie 19.00 w dolnym kościele, pod przewodnictwem o. Marka Matyszka, kolejna Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała.
 3. W tym tygodniu – Środą Popielcową – rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu. W środę Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godzinach: 30 (Karmel), 9.00 i 18.00 (kościół).
 4. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki po wieczornej Mszy św. (ok. 17.30) i Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godzinie 16.00 (ok. 17.00). Za udział w Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Trzeźwości. Przypominamy, że Wielki Post jest czasem, w którym nie urządza się i nie uczestniczy w hucznych weselach i zabawach.
 5. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 6. Od 12 do 23 lutego serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na ferie zimowe organizowane przez Świetlicę Oratorium. Program zajęć w Internecie.
 7. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca – dla naszej parafii to niedziela inwestycyjna. Złożone na tacę ofiary przeznaczone zostaną na prowadzone w parafii prace remontowe. Dziękujemy za troskę o nasze wspólne dobro.
 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Józefa Władysława Wawrzonkowskiego (l. 93). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, naszym Parafianom i Gościom życzymy siły ducha! Bezpiecznych ferii życzymy dzieciom, młodzieży i nauczycielom.                                                                                          ks. Sebastian Osiński, proboszcz

BIEŻĄCY PLAN KOLĘDY 2017/2018

Wizyta duszpasterska 2017/2018

Poniedziałek 5 lutego – od godz. 16.00

ul. Letnia 33 i ul. Metalowa 13 – 1 ksiądz

ul. Letnia 35 i ul. Metalowa 19 – 1 ksiądz

Wtorek 6 lutego – od godz. 16.00

ul. Letnia 37 i ul. Bartnicka 11 – 1 ksiądz

ul. Bartnicka 7 i ul. Bartnicka 21 – 1 ksiądz

Środa 7 lutego – od godz. 16.00

ul. Metalowa 15 i ul. Metalowa 23 – 1 ksiądz

ul. Bartnicka 7B i ul. Bartnicka 9 – 1 ksiądz

Czwartek 8 lutego – od godz. 16.00

ul. Wilgi 5 i ul. Wilgi 3 – 1 ksiądz

ul. Bartnicka 19 – 1 ksiądz

Piątek 9 lutego – od godz. 16.00

ul. Metalowa 21 i ul. Bartnicka 13 – 1 ksiądz

ul. Bartnicka 15 i ul. Bartnicka 17 – 1 ksiądz

Sobota 10 lutego – od godz. 9.00

Kolęda uzupełniająca – 2 księży

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4.02.2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 II 2018 roku – V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzili: w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty; we wtorek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczeństwa; w sobotę – św. Scholastyki.
 2. Trwa wizyta duszpasterska – zwana tradycyjnie „Kolędą”. Program wizyty duszpasterskiej podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich. Znajduje się on również na stronie internetowej naszej parafii (www.duch-swiety.pl). W sobotę – 10 lutego – kolęda uzupełniająca. Rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a chciałyby uzyskać kolędowe błogosławieństwo, proszone są o zgłaszanie się w kancelarii lub zakrystii. Dziękujemy za każdą możliwość wspólnej modlitwy i spotkania.
 3. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 4. W dniu wczorajszym w restauracji „Podgrodzie” odbył się Parafialny Bal Charytatywny 2018. Bawiliśmy się w gronie blisko 200 osób. Dziękujemy za wspólną zabawę i zebrane przy tej okazji na rzecz dzieci i młodzieży środki finansowe.
 5. Od 12 do 23 lutego serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na ferie zimowe organizowane przez Świetlicę Oratorium. Zajęcia odbywać się będą od godziny 9.00 do 14.00. Szczegółowy program znajdziemy na stronach internetowych Świetlicy, Parafii i na tablicy ogłoszeń. Zapisy bezpośrednio w placówce, codziennie od 14.00 do 18.00 lub pod numerem tel.698668719. 
 6. Przypominany rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, że 8 lutego o godzinie 18.00 w dolnym kościele odbiór alb. Osoby, które nie mogły być na mierzeniu w pierwszym terminie prosimy o przyjście 8 lutego na godzinę 18.00.
 7. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca. Składane w tym dniu na tacę ofiary przeznaczone będą na prowadzone w parafii prace remontowe. Z góry dziękujemy za wsparcie.
 8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: + Wiesława Ulanowskiego (l. 66) i + Stanisława Kazimierza Radzikowskiego (l. 76). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, naszym Parafianom i Gościom życzymy dużo pokoju i radości.
Luty 2018
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
Archiwa