Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Miesięczne archiwum: Grudzień 2017

BIEŻĄCY PROGRAM KOLĘDY 2018

Wizyta duszpasterska 2017/2018

 

Wtorek 2 stycznia 2018 roku – od godz. 16.00

ul. Harcerska – 2 księży

 

Środa 3 stycznia 2018 roku – od godz. 16.00

ul. Brzezinowa – 2 księży

 

Czwartek 4 stycznia 2018 roku – od godz. 16.00

ul. Pszczela – 2 księży

 

Piątek 5 stycznia 2018 roku – od godz. 16.00

ul. Bluszczowa – 2 księży

Uwaga:

Jeden ksiądz rozpoczyna wizytę duszpasterską od początku ulicy (od numerów najniższych), drugi ksiądz – od jej końca (od numerów najwyższych).

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.12.2017 – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 XII 2017 roku

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 1. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 16.00 sprawowane będzie Nabożeństwo dziękczynno-błagalne za kończący się rok 2017 i o pomyślność w rozpoczynającym się roku 2018. Podczas homilii przedstawimy całoroczną statystykę życia sakramentalnego (religijnego) w naszej parafii.
 2. Jutro – 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, dzień modlitw o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Niedzielny porządek Mszy świętych. We wtorek wspomnienie liturgiczne Świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu. W sobotę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), błogosławieństwo kredy i kadzidła. Także niedzielny porządek Mszy Świętych.Od kilku lat 6 stycznia odbywa się w Polsce Orszak Trzech Króli. W naszym mieście rozpocznie się on o godzinie 11.20 na Placu Wolności i wyruszy do Katedry, gdzie o godzinie 12.00 sprawowana będzie Msza Święta pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatną koronę i śpiewnik. Po Eucharystii przewidziany jest ciepły posiłek na placu przy Katedrze.
 3. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny osób chorych od godziny 9.00. W I piątek także okazja do spowiedzi – pół godziny przed Mszą Świętą.
 4. Koniec roku to czas podsumowań i statystyk – czyni to również Parafialna Akcja Charytatywna. W tym roku zespół pracował w następującym składzie: p. Aleksandra Kowalewska, p. Irena Więtczak, p. Irena Kremska, p. Franciszka Szczerbiak i p. Mirosława Wojciechowska. W ciągu roku wspomagano 26 rodzin (rodziny z dziećmi, emeryci i renciści oraz osoby bezrobotne). Pomoc polegała na: wydawaniu bonów na artykuły spożywcze, kupowaniu leków i opału, na rozdawaniu dużej ilości odzieży (otrzymanej od parafian) oraz na pośrednictwie pomiędzy osobami potrzebującymi, a zgłaszającymi chęć przekazania mebli i sprzętu AGD. Środki finansowe Akcja Charytatywna pozyskiwała głównie ze zbiórek, które w ciągu roku przeprowadzane są w każdą ostatnią niedzielę przed naszą świątynią. Dziękujemy bardzo serdecznie ofiarodawcom. Szczególną wdzięczność kierujemy do osób tworzących zespół Parafialnej Akcji Charytatywnej – za poświęcony czas, siły i dobre serce!
 5. Zakończyły się prace remontowe w salce parafialnej, w której na czas remontu dotychczasowej kancelarii i jej zaplecza (toalety i poczekalni) będziemy przyjmowali petentów w ramach spraw kancelaryjnych. Na początku roku rozpocznie się również generalny remont mieszkania wikariuszowskiego.
 6. Parafialny Bal Charytatywny 2018, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, odbędzie się 3 lutego (rozpoczęcie o godzinie 19.00) w restauracji „Podgrodzie”. Osoby zainteresowane udziałem we wspólnej zabawie proszone są o kontakt z duszpasterzami w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 7. Trwa wizyta duszpasterska – zwana tradycyjnie „Kolędą”. Z Bożym błogosławieństwem do naszych Parafian udaje się w tym roku dwóch kapłanów: ks. proboszcz Sebastian i ks. wikariusz Robert. Program wizyty duszpasterskiej podajemy w ramach ogłoszeń duszpasterskich. Znajduje się on również na stronie internetowej naszej parafii (www.duch-swiety.pl). Niech z naszych wspólnych spotkań płynie jak najwięcej dobra, radości i szczerej życzliwości.
 8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, naszym Parafianom i Gościom życzymy dużo pomyślności w rozpoczynającym się roku 2018. Niech błogosławieństwo dobrego Boga zawsze nas prowadzi!

 

 Sebastian Osiński, proboszcz

BIEŻĄCY PROGRAM KOLĘDY 2017/2018

Wizyta duszpasterska 2017/2018

 

Czwartek 28 grudnia 2017 roku – od godz. 16.00

ul. Żywiczna i Koralowa – 1 ksiądz

ul. Irysowa i Wiązowa – 1 ksiądz

 

Piątek 29 grudnia – od godz. 16.00

ul. Dobra i Łosia – 1 ksiądz

ul. Pocztowa i Wiewiórcza – 1 ksiądz

 

Sobota 30 grudnia – od godz. 9.00

ul. Zachodnia – od numeru 1 (lewa strona) – 1 ksiądz

ul. Zachodnia – od numeru 2 (prawa strona) – 1 ksiądz

SERDECZNE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE!

Kochani Parafianie oraz Przyjaciele naszej wspólnoty!
Święta Matka Teresa z Kalkuty pisze:
Najpiękniejszy dzień: Dzisiaj
Najłatwiejsza rzecz: Mówić dwuznacznie
Największa przeszkoda: Strach
Najpoważniejszy błąd: Poddać się, rozpaczać
Korzeń wszelkiego zła: Egoizm
Najpiękniejsze zajęcie: Praca
Najgorsza droga: Bojaźliwość
Najlepsi nauczyciele: Dzieci
Pierwsza konieczność: Komunikacja
Największe szczęście: Być użytecznym dla innych
Największa tajemnica: Śmierć
Najgorsza wada: Zły charakter
Najniebezpieczniejsza istota: Kłamca
Najbardziej nieszczęsne uczucie: Żywić urazę
Najpiękniejszy dar: Przebaczenie
Najbardziej niezbędny: Dom
Najszybsza droga: Ta właściwa
Najprzyjemniejsze uczucie: Spokój wewnętrzny
Najpotężniejsza broń: Uśmiech
Najlepsze lekarstwo: Optymizm
Największa satysfakcja: Spełniony obowiązek
Największa siła: Wiara
Najpotrzebniejsze istoty: Rodzice
Najpiękniejsza ze wszystkiego: Miłość…
 
Najważniejszych rzeczy nie znajdziemy pod choinką!
Znajdziemy je natomiast w uśmiechu, przytuleniu,
zapewnieniu o miłości i życzliwości,
nawet w jednym prostym pozdrowieniu.
Najpiękniejszymi darami są słowa powiedziane z przekonaniem i szczerością.
To możemy czuć i darować tylko sercem.
Życzymy Wam – i sobie – ciepła serca, ciepła które bije
z betlejemskiej stajenki, wypełnionej Miłością Boga do nas!
Z modlitwą i życzliwością!
Wasi duszpasterze: ks. Sebastian, ks. Robert i ks. Dionizy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2017 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 XII 2017 roku – IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Przed nami Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Jutro i 26 grudnia (Święto Św. Szczepana, Męczennika) niedzielny porządek Mszy świętych. Dzisiaj o północy Msza święta pasterska. Zapraszamy pół godziny przed „Pasterką” (o godzinie 23.30) na wspólne kolędowanie. W świątecznym klimacie – ducha, słowa, muzyki i świateł – będziemy, wraz z zespołem muzycznym, mieli okazję pośpiewać tradycyjne kolędy. Zabierzmy naszych bliskich, gości, przyjaciół na tę duchową ucztę. To nie będzie stracony czas!
 2. W czwartek (28 grudnia) Święto Świętych Młodzianków, Męczenników. Za tydzień w niedzielę – 31 grudnia, w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – po Mszy świętej o godzinie 16.00 odbędzie się specjalne nabożeństwo dziękczynno-błagalne za kończący się rok 2017 i o pomyślność w rozpoczynającym się roku 2018. Podczas homilii przedstawimy całoroczną statystykę życia sakramentalnego (religijnego) w naszej parafii.
 3. Msze św. świąteczne w Karmelu: „Pasterka” – godzina 24.00, Święta Narodzenia Pańskiego (I i II dzień) – godzina 7.30, 31 grudnia – godzina 20.00.
 4. Sprawy gospodarcze. W minionym tygodniu zostały wykonane w dolnym kościele i zakrystii stałe zdobienia okien. Inwestycja ta była konieczna dla zapewnienia lepszego klimatu modlitwy i skupienia w dolnej świątyni. Trwają prace remontowe w salce parafialnej.
 5. Niebawem karnawał. Przygotowujemy się już do organizacji Parafialnego Balu Charytatywnego 2018. W ostatnim balu wzięło udział ponad 140 osób. Najbliższy bal rozpocznie się 3 lutego o godzinie 19.00 – również w gościnnych progach restauracji „Podgrodzie”. Osoby zainteresowane udziałem we wspólnej zabawie proszone są o zapisy i kontakt z duszpasterzami w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 6. Od czwartku 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską – zwaną „Kolędą”. W drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego (we wtorek) podamy program kolędy na ten tydzień. W tym roku kolęda potrwa do około poły lutego. Będzie kolędowało dwóch kapłanów: ks. proboszcz Sebastian i ks. wikariusz Robert. Cieszymy się na nasze spotkania i z góry dziękujemy za życzliwość.
 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy miłości, radości i ciepła serca. Szczególną modlitwą ogarniamy naszego Księdza Kanonika Dionizego – Jubilata z 24 grudnia.
 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Henryka Krysztoforskiego (l. 68). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2017

REKOLEKCJE ADWENTOWE – MICHELIN 2017

„Uwierz Chrystusowi! On sam przychodzi, aby Ciebie zbawić…”

Prowadzący – o. Marek Matyszek CMF, Misjonarz Bożego Miłosierdzia

17 grudnia 2017 roku – III Niedziela Adwentu

7.30 (Karmel) – Msza św. z nauką ogólną

9.00 – Msza św. z nauką ogólną

10.30 – Msza św. z nauką ogólną

12.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży

16.00 – Msza św. z nauką ogólną

18 grudnia 2017 roku – poniedziałek

9.00 – Msza św. z namaszczeniem chorych

17.00 – Msza św. roratnia z nauką dla dzieci i młodzieży

18.30 – Msza św. z nauką ogólną

19 grudnia 2017 roku – wtorek

9.00 – Msza św. z nauką ogólną

17.00 – Msza św. roratnia z nauką dla dzieci i młodzieży

18.30 – Msza św. z nauką ogólną – zakończenie rekolekcji

 

Spowiedź święta w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed każdą Eucharystią.

BIEŻĄCE INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 XII 2017 roku – III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj Rekolekcje adwentowe, potrwają one do wtorku 19 grudnia. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi: „Uwierz Chrystusowi! On sam przychodzi, aby Ciebie zbawić…”. Naszym ćwiczeniom duchowym przewodniczy o. Marek Matyszek, klaretyn, papieski Misjonarz Bożego Miłosierdzia. Msze święte rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą sprawowane o godzinach: 9.00, 17.00 i 18.30. W poniedziałek i wtorek będzie okazja do odbycia przedświątecznej Spowiedzi świętej. O godzinie 17.00 – Roraty i Msza święta (szczególnie) dla dzieci młodzieży. W poniedziałek na Mszę świętą o godzinie 9.00 zapraszamy osoby chore, które – samodzielnie lub przy pomocy bliskich – mogą dotrzeć do świątyni. Będzie to Msza święta z namaszczeniem chorych. Osoby chore, które nie mogą dotrzeć do kościoła prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii. Odwiedzimy naszych chorych w środę 20 grudnia od godziny 9.00. Osoby, które odwiedzamy w I piątki miesiąca przyjęły już sakramenty 1 grudnia, natomiast, jeśli jest taka potrzeba, odwiedzimy je jeszcze raz – prosimy o zgłoszenia.
 2. Dziś na Mszy świętej o godzinie 12.00 rozwiązanie rodzinnego konkursu pt. „OZDOBY CHOINKOWE” i wręczenie nagród. W konkursie wzięło udział ponad 50-sięcioro uczestników (dzieci i młodzież). Prace zostały wykonane w gronie rodzinnym. Dziękujemy za udział. Wykonane prace znajdą miejsce w bożonarodzeniowej dekoracji naszej świątyni. Dziękujemy również firmie „Instal-Projekt” za okazywane naszej świetlicy wsparcie. Oratorium dziękujemy za współorganizowanie z parafią konkursu oraz zeszłotygodniowego kiermaszu.
 3. Pan Organista – Ryszard Augustyniak – po domach naszej parafii roznosi pobłogosławione w kościele opłatki. Opłatek można nabyć także po Mszy świętej u Pana Organisty na chórze.
 4. Pod chórem (wychodząc ze świątyni po prawej stronie) można nabywać świece „Caritas” – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Polecamy nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 5. Dziękujemy bardzo za złożone w minioną niedzielę ofiary na tacę inwestycyjną. W sumie zebrano ponad 4,500 złotych. Fundusze przeznaczamy na prace remontowe i inne ważne potrzeby gospodarcze parafii. Dziękujemy również za przekazywane ofiary indywidualne oraz inne rodzaje wsparcia.
 6. Zostały zakupione do naszej świątyni dwa naczynia na wodę święconą, które na specjalnych statywach, znajdują się pod płaskorzeźbami Jezusa Miłosiernego i Maryi Niepokalanej. Zbliża się okres kolędowy, kiedy to szczególnie poszukujemy wody święconej. Taka woda będzie się znajdowała w tychże naczyniach przez cały rok. Wystarczy mieć ze sobą pojemnik i będzie można pobrać wodę. Kraniki w naczyniach naciskamy, nie przekręcamy. Przygotowywane są również przez pracownię plastyczną zdobienia okien (w kolorze mlecznym) – do dolnego kościoła i zakrystii.
 7. Zwrócili się do nas najbliżsi chorej na porażenie mózgowe 14-letniej Natalki z prośbą o możliwość przeprowadzenia przed kościołem zbiórki pieniężnej na rehabilitację. Przychyliliśmy się do tej prośby pozytywnie. Osoby chętne mogą wesprzeć ten cel – w ramach adwentowej pamięci o potrzebujących – przy wyjściu z kościoła.
 8. Przyszła niedziela – 24 grudnia – to w tym roku jednocześnie IV Niedziela Adwentu. Wieczorem Wigilia. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godzinie 16.00. Jednocześnie przypominamy i zaznaczamy, że mamy obowiązek uczestniczenia tego dnia w Mszy świętej niedzielnej. Msza święta o północy – tzw. „Pasterka” – jest Mszą świętą bożonarodzeniową  i nie zastępuje niedzielnej Eucharystii.
 9. Zapraszamy 24 grudnia o godzinie 23.30 na wspólne kolędowanie w naszej świątyni. Pół godziny przed Pasterką, w pięknym klimacie świątecznym, będzie okazja do pośpiewania kolęd wraz  z zespołem muzycznym.
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy pokoju serca i światła wiary.
 11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Eugeniusza Lisieckiego (l. 91). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Sebastian Osiński, proboszcz

I Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych Świetlicy Oratorium już za nami…

W II Niedzielę Adwentu – 10 grudnia 2017 roku – odbył się I Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych Świetlicy Oratorium. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za docenienie pracy naszych „Świetlików” i ich Wychowawców. Jesteśmy dumni z talentów naszych dzieci i młodzieży. Przygotowane ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem i znalazły miejsce w wielu domach naszych Parafian! Poniżej prezentujemy małą galerię zdjęć z tego wydarzenia:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.12.2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  10 XII 2017 roku – II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Zapraszamy w Adwencie na Roraty, czyli Msze święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie. W naszej parafii Roraty sprawowane są w środy i piątkiw kościele dolnym o godzinie 17.00. W Karmelu Msze święte roratnie każdego dnia o godzinie 6.30 (z wyjątkiem dni, kiedy przypadają inne uroczystości lub wspomnienia liturgiczne). Cieszymy się licznym udziałem w Roratach dzieci, młodzieży i dorosłych.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje adwentowe, potrwają one do wtorku 19 grudnia. Tytuł tegorocznych rekolekcji brzmi: „Uwierz Chrystusowi! On sam przychodzi, aby Ciebie zbawić…”. Naszym ćwiczeniom duchowym będzie przewodniczył ojciec Marek Matyszek, klaretyn, papieski misjonarz Bożego Miłosierdzia. Zaplanujmy czas tak, abyśmy mogli na przestrzeni trzech dni rekolekcji dać naszej duszy okazję do wzrostu. Msze święte rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą sprawowane o godzinach: 9.00, 17.00 i 18.30. Poniedziałek i wtorek będą także dniami Spowiedzi świętej. O godzinie 17.00 będą Roraty.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają: w środę (13 grudnia) – wspomnienie liturgiczne św. Łucji, w czwartek (14 grudnia) – wspomnienie liturgiczne (w Karmelu Uroczystość) św. Jana od Krzyża.
 4. Przez uczęszczające do „Oratorium” dzieci i młodzież – wraz z wychowawcami – przygotowane zostały bardzo różne i piękne ozdoby bożonarodzeniowe oraz woreczki z siankiem na wigilijny stół. Dzisiaj po Mszach świętych odbywa się kiermasz. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na rzecz świetlicy. Pod chórem (wychodząc ze świątyni po prawej stronie) można także nabywać świece „Caritas” – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Polecamy nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 5. Dzisiejsza niedziela to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła – do puszek – możemy złożyć ofiary na akcję organizowaną z tej racji przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.
 6. Za tydzień na Mszy świętej o godzinie 12.00 rozwiązanie rodzinnego konkursu pt. „OZDOBY CHOINKOWE” i wręczenie nagród. Można jeszcze dostarczać wykonane w gronie rodzinnym prace. Informacji na ten temat udzielają Panie Katechetki oraz Wychowawcy Świetlicy „Oratorium”.
 7. Pan Organista – Ryszard Augustyniak – po domach naszej parafii roznosi pobłogosławione w kościele opłatki. Jeśli ktoś nie był w domu, kiedy Pan Ryszard roznosił opłatek, a jest zainteresowany jego nabyciem, może to uczynić po Mszy świętej u Pana Organisty na chórze.
 8. Dziękujemy bardzo za złożone dzisiaj na tacę ofiary. Druga niedziela miesiąca to niedziela inwestycyjna. Zebrane fundusze przeznaczamy na prace remontowe i inne ważne potrzeby gospodarcze parafii.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy mocy i światła Ducha Świętego.
 10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Krystyny Wołkiewicz (l. 68). Zmarł również Śp. Eugeniusz Lisiecki (l. 91) – pogrzeb odbędzie we wtorek o godzinie 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
                                                                                                                                                                                                                                                                            ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.12.2017 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  3 XII 2017 roku – I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Okres Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi oraz czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. W Adwencie celebrowane są Roraty, czyli Msze święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie. W Polsce, według zachowanych dokumentów, najstarsze ślady Mszy świętej roratniej pojawiają się w XIII wieku. Mówią o rzeszach wiernych, gromadzących się na roratach w katedrze wawelskiej. Nazwa „Roraty” pochodzi od pierwszych słów pieśni, towarzyszącej rozpoczęciu Mszy świętej w okresie Adwentu: „Rorate coeli de super…” („Niebiosa rosę spuśćcie nam z góry…”). Uczestnicy Rorat kolejno zapalali jedną świecę siedmioramiennego świecznika, wypowiadając słowa: „jestem gotowy na sąd boski”. W nawiązaniu do tej tradycji, symbolem gotowości wiernych na przyjście Jezusa są dziś cztery świece, zapalane w kościele i w domach, w wieńcach adwentowych, w kolejne tygodnie Adwentu. W naszej parafii Roraty będą sprawowane w środy i piątki – w kościele dolnym o godzinie 17.00. W Karmelu Msze święte roratnie każdego dnia o godzinie 6.30 (z wyjątkiem dni, kiedy przypadną inne uroczystości lub wspomnienia liturgiczne). Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych – wszystkich z lampionami lub świecami. Tegoroczne rekolekcje adwentowe – od 17 do 19 grudnia (od III Niedzieli Adwentu do wtorku) – prowadził będzie o. Marek Matyszek, klaretyn, papieski misjonarz Bożego Miłosierdzia.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają: w czwartek (7 grudnia) – wspomnienie liturgiczne św. Ambrożego, w piątek (8grudnia) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 3. Pod chórem (wychodząc ze świątyni po prawej stronie) można nabywać świece „Caritas” – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są dwie wielkości świec: małe – w cenie 5 złotych i duże – w cenie 15 złotych. Polecamy nowy numer tygodnika „Idziemy” i ostatnie egzemplarze papieskich kalendarzy ściennych na rok 2018.
 4. Z życia Świetlicy „Oratorium”. Trwa – skierowany do dzieci młodzieży, ich rodziców i opiekunów – rodzinny konkurs pt. „OZDOBY CHOINKOWE”. Przewidziane są nagrody ufundowane przez firmę „Instal-Projekt”. Regulamin konkursu i pozostałe informacje możemy znaleźć na stronach internetowych parafii i Świetlicy „Oratorium”. Uczęszczające do „Oratorium” dzieci i młodzież – wraz z wychowawcami – przygotowują ozdoby bożonarodzeniowe (możemy ich część obejrzeć na wyświetlanych w świątyni slajdach lub w Internecie). Za tydzień odbędzie się kiermasz. Będzie można nabyć różne dekoracje świąteczne oraz tradycyjne sianko na stół wigilijny.
 5. Dziś na Mszę świętą o godzinie 16.00 zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum i wszystkie pozostałe osoby, które w 2018 roku chciałyby przystąpić w naszej parafii do sakramentu bierzmowania.
 6. Przypominamy, że Pan Organista – Ryszard Augustyniak – po domach naszej parafii roznosi pobłogosławione w kościele opłatki. Niech życzliwe przyjęcie Pana Organisty będzie z naszej strony wyrazem wdzięczności za jego całoroczną pracę dla naszej wspólnoty.
  Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składane podczas Mszy świętych ofiary – w ramach tzw. „niedzieli inwestycyjnej” – będą przeznaczone na bieżące potrzeby świątyni oraz rozpoczynające się niebawem prace remontowe w kancelarii i w mieszkaniu wikariuszowskim.  Z góry dziękujemy za troskę o nasze wspólne dobro.
 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy zdrowia, pokoju i radości z poczucia bycia częścią naszej wspólnoty.
 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. ks. kan. Henryka Poświaty (l. 93). Zmarła również Śp. Krystyna Wołkiewicz – pogrzeb planowany jest na środę o godzinie 12.30. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…


ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa