Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Parafia

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – ODPUST PARAFIALNY 2020

Swojego Ducha, Panie, wylej na nas dziś!

ODPUST PARAFIANY 2020 

W najbliższą niedzielę – 31 maja – będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to patronalny dzień naszej wspólnoty parafialnej, której jako jedynej w diecezji włocławskiej patronuje Duch Święty. Zapraszamy wszystkich Parafian oraz Sympatyków michelińskiej wspólnoty do radosnego odpustowego świętowania. Sumie odpustowej o godzinie 12.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. kan. dr Mariusz Stasiak – proboszcz Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy i wiceoficjał Sądu Biskupiego w Toruniu. Na zakończenie Eucharystii – wystawienie Najświętszego Sakramentu i ostatnie w tym roku Nabożeństwo Majowe!

Potrzeba nam bardzo Bożego Ducha!

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

NABOŻEŃSTWO MAJOWE 27.05.2020

Relacja z nabożeństwa majowego, które odbyło się poza świątynią parafialną 27.05.2020 r. przy figurze Matki Bożej znajdującej się przy ul. Jaworowej 38.

Nabożeństwo majowe

 

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe poza świątynią parafialną przy figurze Matki Bożej, która znajduje przy ulicy Jaworowej 38. Nabożeństwo odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 17.45 i transmitowane będzie na profilu Facebook naszej parafii:

https://www.facebook.com/Parafia-Ducha-%C5%9Awi%C4%99tego-we-W%C5%82oc%C5%82awku-Michelin-317622252349344/?eid=ARCuXvFrezopQsyabgaow8HQfAwKxN2z42miej_lxdGAGxzD749V1_zk58Le8v7FZ7875RxjjuHP6OPq

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.05.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 V 2020 roku – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – 26.05 – wspomnienie św. Filipa Nereusza, w piątek – 29.05 – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
 2. Od minionego piątku – po wieczornych Mszach Świętych – odmawiamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
  Za tydzień – 31.05 – nasz PARAFIALNY ODPUST. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy! Sumie odpustowej – o godzinie 12.00 – będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. kan. dr Mariusz Stasiak – proboszcz Parafii Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy i wiceoficjał Sądu Biskupiego w Toruniu.
 1. Przed nami ostatni tydzień – sprawowanych po wieczornej Eucharystii – tegorocznych nabożeństw majowych. Środowe nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny odbędzie się – około godziny 17.45 – przed kapliczką, znajdującą się przy ulicy Jaworowej 38. Nabożeństwo to będzie transmitowane na profilu Facebook naszej parafii. Ostatnie nabożeństwo majowe w tym roku przypada w najbliższą niedzielę i odbędzie się na zakończenie Sumy Odpustowej (o godzinie 12.00).
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbywa się każdego dnia pół godziny przed wieczorną Eucharystią (od poniedziałku do soboty – o godzinie 16.30, w niedzielę – o godzinie 15.30). Różaniec odmawiamy w intencji zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich oraz z prośbą o dobrą pogodę.
 3. Informujemy, iż Msze Święte i nabożeństwa sprawowane w naszym kościele, będą transmitowane poprzez YouTube do końca maja. Zapraszamy – przy zachowaniu obowiązujących przepisów – do wspólnej modlitwy w kościele. W naszej świątyni jednorazowo na nabożeństwie może przebywać 110 osób.
 4. W przyszłą niedzielę – po kilkutygodniowej przerwie – Parafialna Akcja Charytatywna przeprowadzi comiesięczną zbiórkę datków na rzecz bonów żywnościowych dla potrzebujących wsparcia.
 5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom oraz Przyjaciołom, którzy wykazują troskę o właściwe funkcjonowanie naszej parafii. Dziękujemy Paniom z Koła Żywego Różańca za kolejne prace porządkowe w świątyni.
 6. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy i uczestnictwo w nabożeństwach. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Szczególną modlitwą ogarniamy wszystkie Mamy, które we wtorek będą miały swoje ŚWIĘTO! Niech Bóg Wam błogosławi!
 8. W ostatnim tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: Śp. Stanisława Krupińskiego (l. 88), Śp. Jerzego Przybyszewskiego (l. 91), Śp. Krzysztofa Rydlewskiego (l. 55) i Śp. Piotra Roberta Małachowskiego (l. 49). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłych, dla których – oraz dla zmarłych Mam – prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Maryjo, Różo herbaciana, z zapachem dobrych wspomnień i chwili wytchnienia

Dnia 20 maja 2020 r. odbyło się nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej, która znajduje się na posesji Państwa Mirosławy i Mariana Wojciechowskich. W piękne, słoneczne środowe popołudnie spotkaliśmy się pod przewodnictwem ks. kan. Sebastiana Osińskiego, aby wspólnie wyśpiewać litanię loretańską i zanosić nasze modlitwy ku Tej, która jest naszą Orędowniczką i Powierniczką naszych najskrytszych tajemnic.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe poza świątynią parafialną przy figurze Matki Bożej, która znajduje się na posesji Państwa Mirosławy i Mariana Wojciechowskich przy ulicy Bluszczowej 3. Nabożeństwo odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 17.45 i transmitowane będzie na profilu Facebook naszej parafii.

https://www.facebook.com/pages/category/Catholic-Church/Parafia-Ducha-Świętego-we-Włocławku-Michelin-317622252349344/

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.05.2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 V 2020 roku – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Jutro przypada 100. Rocznica Urodzin Świętego Jana Pawła II. Dzisiaj o godzinie 12.00 sprawowana będzie Eucharystia w intencji naszej parafialnej wspólnoty – za przyczyną Świętego Jana Pawła II. Po Eucharystii wyjdziemy przed pomnik Świętego Papieża i odśpiewamy Barkę.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Od piątku rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – nasz parafialny odpust przypada w tym roku 31 maja (za dwa tygodnie). W przyszłą niedzielę będziemy świętowali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. Każdego dnia – po wieczornej Mszy Świętej – odbywają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie. Środowe nabożeństwo majowe odbędzie się – około godziny 17.45 – przed figurą Matki Najświętszej, znajdującą się na posesji Państwa Mirosławy i Mariana Wojciechowskich przy ulicy Bluszczowej 3. Nabożeństwo to będzie również transmitowane na profilu Facebook naszej parafii
 4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbywa się każdego dnia pół godziny przed wieczorną Eucharystią (od poniedziałku do soboty – o godzinie 16.30, w niedzielę – o godzinie 15.30). Różaniec odmawiamy w intencji zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich oraz z prośbą o pomyślną dla wzrostu roślin pogodę.
 5. W naszym kościele (wraz z częścią chórową) – zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami – może przebywać jednorazowo na nabożeństwie maksymalnie 110 osób (w maseczkach i z zachowaniem odległości).
 6. W obecnym czasie wszystkie Msze Święte i nabożeństwa (także liturgie pogrzebowe) sprawowane w naszym kościele, są transmitowane poprzez YouTube. Na stronie internetowej parafii została umieszczona zakładka: Transmisja na żywo.
 7. W najbliższych dniach przekażemy – w porozumieniu z Parafialną Akcją Charytatywną – przygotowane przez wolontariuszy Caritas Diecezji Włocławskiej – paczki żywnościowe dla osób szczególnie potrzebujących wsparcia.
 8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom oraz Przyjaciołom, którzy włączają się w troskę o gospodarcze sprawy parafii. Dziękujemy Paniom z Koła Żywego Różańca za wykonane w ostatnim czasie w świątyni prace porządkowe. Aktualnie trwają prace związane z odnowieniem zewnętrznej elewacji przy wejściu do kościoła oraz z wymianą bilbordu i tablic informacyjnych na świątyni.
 9. Wychodząc ze świątyni – na stoliku pod chórem – możemy nabyć tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy i uczestnictwo w nabożeństwach. Pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Gości, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Szczególną modlitwą ogarniamy pozostających w domach – głównie Osoby chore, starsze i samotne!
 11. W ostatnim tygodniu w naszej parafii odbyły się uroczystości pogrzebowe Śp. Dariusza Bagińskiego (l. 57). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego, dla którego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
                                                                                                                  ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Msza Święta za Parafian za przyczyną św. Jana Pawła II w 100. rocznicę urodzin

 

Z racji przypadającej 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą, która sprawowana będzie w naszej świątyni parafialnej w niedzielę 17.05.2020 r. o godz. 12.00. Podczas Eucharystii polecać będziemy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II nasze rodziny, wszystkich Parafian oraz Sympatyków. Modlitewną pamięcią ogarniemy także osoby, które odeszły z naszej wspólnoty do domu Ojca.

Niedzielna Msza Święta sprawowana w naszym kościele będzie transmitowana poprzez YouTube. Na stronie internetowej parafii została umieszczona zakładka: Transmisja na żywo. Transmisje możemy także znaleźć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=n7kD6xpXS7o.

100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II I NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Serdecznie zapraszamy Parafian oraz Sympatyków naszej parafii na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się 13.05.2020 po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 17.30. Nabożeństwo połączone będzie z modlitwą różańcową oraz z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Z racji przypadającej 18 maja 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II nabożeństwo to odbędzie się przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II. Modlitwa transmitowana będzie na profilu Facebook naszej parafii.

https://www.facebook.com/pages/category/Catholic-Church/Parafia-Ducha-Świętego-we-Włocławku-Michelin-317622252349344/

Maj 2020
P W Ś C P S N
« Kwi    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa