Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

proboszcz

Z OGŁOSZEŃ NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Intencje mszalne 30.06.2013

W tym tygodniu w liturgii:

 

– środa – święto św. Tomasza Apostoła

– sobota – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

Informujemy, że od 1 lipca zmienia się godzina wieczornej Mszy świętej z 17.00 na 18.00

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca; spowiedź w pierwszy piątek – od godziny 17.00, odwiedziny chorych od godziny 9.00

W przyszłą niedzielę młodzież Ruchu Światło – Życie zbierać będzie ofiary do puszek na wakacyjny oazowy wyjazd rekolekcyjny. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy wsparli już tę inicjatywę i prosimy, aby wszyscy przez ten dar serca przyczynili się do dobrego wychowania i formacji młodego pokolenia.

Zgodnie z dekretem Naszego biskupa Wiesława, z dniem 1 lipca kończą pracę w naszej parafii księża wikariusze: ks. Jan Tomczyk i ks. Marcin Olejniczak. W tym miejscu składamy im serdeczne podziękowanie za całokształt ich pracy, posługi i świadectwo. Życzymy, aby ręka Boża zawsze przy nich była i umacniała ich w posłudze w kolejnych parafiach.

Z OGŁOSZEŃ NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Intencje mszalne 23.06.2013

W tym tygodniu w liturgii:

– poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela  

– piątek – wspomnienie św. Ireneusza, BM.

– sobota – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

W poniedziałek, 24 czerwca swoje imieniny obchodzi wikariusz naszej parafii ks. Jan Tomczyk; otoczmy solenizanta naszą modlitwą i życzliwością. 

W najbliższy piątek w naszej parafii, o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie wspólnot oazowych Ruchu Światło Życie; nastąpi podsumowanie roku formacyjnego, będzie też celebrowana Msza święta o uwolnienie i uzdrowienie. Wydarzenie to odbywać się będzie w dolnym kościele. Zapraszamy nie tylko członków wspólnot, ale wszystkich parafian. 

W przyszłą niedzielę Akcja Charytatywna zbierać będzie ofiary na pomoc potrzebującym. 

W najbliższym czasie rozpoczyna swoją działalność Specjalny Ośrodek Wychowawczy Sióstr Orionistek na ul. Leśnej we Włocławku; placówka przyjmuje dziewczęta 7-24 lat z orzeczeniem do kształcenia specjalnego. Na stoliku pod chórem znajdują się również materiały informacyjne na temat Dni Otwartych w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Zapiecek 10 we Włocławku. 

Z OGŁOSZEŃ NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Intencje mszalne 16.06.2013

W tym tygodniu w liturgii:

– poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego

– piątek – wspopmnienie św. Alojzego Gonzagi

Diecezjalna Odnowa w Duchu Świętym serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w rekolekcjach wakacyjnych PODWOJE WIARY w terminie 17-23 sierpnia. Rekolekcje odbędą się w malowniczej Czarnej Górze nieopodal Zakopanego. Koszt – 450 zł. 

W piątek, 21 czerwca swoje imieniny obchodzi J. E. bp Wiesław Alojzy Mering, Pasterz Kościoła Włocławskiego; otoczmy dostojnego solenizanta naszą modlitwą. 

Z OGŁOSZEŃ NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

W tym tygodniu w liturgii:

– poniedziałek – wspomnienie bł. Bogumiła, B. Patrona Diecezji

– wtorek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła

– czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, PDK.

– piątek – wspopmnienie bł. Michała Kozala, BM.

– sobota – wspomnienie bł. Jolanty, Zak.

Bóg jest Panem i miłośnikiem życia, a chrześcijanin trwając w relacji z Bogiem zobowiązany jest do obrony ludzkiego życia. Dlatego też w przyszłą niedzielę będzie można złożyć podpis na odpowiednich listach, które zostaną wysłane jako protest przeciwko ustawie proaborcyjnej. Należy przynieść numer PESEL.

Diecezjalna Odnowa w Duchu Świętym serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w rekolekcjach wakacyjnych PODWOJE WIARY w terminie 17-23 sierpnia. Rekolekcje odbędą się w malowniczej Czarnej Górze nieopodal Zakopanego. Koszt – 450 zł. 

Z OGŁOSZEŃ NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

W najbliższym czasie w liturgii:

         – poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

         – środa – wspomnienie św. Bonifacego, BM. 

         – piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

         – sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

         – niedziela – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła

Spowiedź młodzieży przed bierzmowaniem, ich rodzin oraz świadów – wtorek, godzina 16.00

We środę, 05 czerwca, o godzinie 17.00 biskup Wiesław Mering udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii; kandydatów do bierzmowania, oraz ich rodziny polecamy modlitwie parafian. 

W tym tygodzni przypada pierwszy piątek miesiąca; spowiedź od godziny 16.00

W piątek, od godziny 9.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. 

W sobotę, 08 czerwca przypada 10 rocznica poświęcenia naszej świątyni; liturgicznie będziemy celebrować tą uroczystość w przyszłą niedzielę. Główna Msza – o godzinie 12.00

Z OGŁOSZEŃ NA NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Intencje mszalne 26.05.2013

W najbliższym czasie w liturgii:

– środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dz.  

– czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  

– piątek – święto Nawiedzenia NMP   

– sobota – wspomnienie św. Justyna, M.

Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania – wtorek, godzina 18.00 – obecność obowiązkowa. 

Spowiedź dzieci i ich rodzin przed Komunią rocznicową – środa, godzina 16.00.

W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; uroczysta Eucharystia z procesją do czterech ołtarzy będzie celebrowana o godzinie 10.30. Podczas tej Mszy dzieci klas III przystąpią do Komunii Świętej rocznicowej. Na tę celebrację zapraszamy chór i asystę procesyjną. Prosimy o udekorowanie ołtarzy przy tych samych posesjach, co w poprzednich latach.

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parku H. Sienkiewicza we Włocławku o godzinie 20.00 rozpocznie się koncert UWIELBIENIE. Będzie to wspaniałe spotkanie z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie przy udziale wybitnej obsady muzycznej.

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, o godzinie 16.00 będzie celebrowana Msza o uwolnienie i uzdrowienie; Chrystus sam wybrał ten dzień, aby z mocą przyjść do naszego życia.

W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 w bazylice katedralnej we Włocławku biskup Wiesław Mering udzieli święceń prezbiteratu diakonom naszego seminarium. Zapraszamy do udziału w tej celebracji i prosimy o modlitwę za kandydatów do święceń oraz o nowe i liczne powołania do kapłaństwa.

Młodzieżowy wyjazd do Lednicy w sobotę 01 czerwca – godzina 5.40 spod kościoła.

Z OGŁOSZEŃ NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Intencje mszalne 19.05.2013 01

W najbliższym czasie w liturgii:

– poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła  

– piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych  

– niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy  

Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny; od jutra rozpocznie się okres zwykły. W przyszłą niedzielę kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Przeżywając odpust parafialny można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia eucharystyczna, wyzbycie się przywiązania, upodobania w jakimkolwiek grzechu, modlitwa według intencji papieża.

W najbliższy wtorek po wieczornej Mszy i nabożeństwie majowym, czyli ok. godziny 18.00 – spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania połączone z próbami liturgicznymi. Obecność obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 w bazylice katedralnej we Włocławku biskup Wiesław Mering udzieli święceń diakonatu alumnom V roku naszego seminarium. Zapraszamy do udziału w tej celebracji i prosimy o modlitwę za kandydatów do święceń oraz o nowe i liczne powołania do kapłaństwa.

Z OGŁOSZEŃ NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Wniebowstąpienie 01Intencje mszalne 05.05.2013 01

W najbliższym czasie w liturgii:

– wtorek – święto św. Macieja Apostoła  

– czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, PM., Patrona Polski

– niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego  

Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego; w ramach nabożeństwa majowego – zgodnie z prośbą naszego biskupa Wiesława – modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie.

W najbliższą sobotę wieczorem, w parafii św. Stanisława BM we Włocławku odbędzie się czuwanie modlitewne przez uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W programie między innymi: drama ewangelizacyjna, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa charyzmatyczna, Msza święta pod przewodnictwem biskupa Wiesława Merina; początek – o godzinie 19.00. zapraszamy wszystkie wspolnoty oraz parafian.

W przyszłą niedzielę w uroczystość Zesłania Ducha Świętego przeżywamy odpust parafialny; główna celebra z procesją eucharystyczną rozpocznie się o godzinie 12.00; zapraszamy asystę parafialną, oraz chór. Przygotujmy się duchowo do tego wydarzenia przez sakramentalną pokutę, abyśmy mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego; jest to prośba naszego biskupa Wiesława.

W przyszłą niedzielę – o godzinie 17.15 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania (w programie modlitwa charyzmatyczna o dar Ducha Świętego).

Z OGŁOSZEŃ NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

Intencje mszalne 05.05.2013 01

W najbliższym czasie w liturgii:

– poniedziałek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba  

– środa – uroczystość św. Stanisława, BM., głównego patrona Polski

– niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego; w ramach nabożeństwa majowego – zgodnie z prośbą naszego biskupa Wiesława – modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie.

W przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii Świętej oraz ich rodziców.

W przyszłą niedzielę – o godzinie 15.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 

Z OGŁOSZEŃ NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

W tym tygodniu w liturgii

– poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dz. DK., Patronki Europy

– czwartek – wspomnienie św. Atanazego, BDK.

– piątek – uroczystość NMP Królowej Polski

– sobota – wspomnienie św. Florniana, M.

Nabożeństwa majowe odbywać się będą codziennie po wieczornej Mszy świętej, w niedziele – po Mszy o godzinie 16.00

Z posługą akramentalną do chorych udamy się w tym tygodniu wyjątkowo we czwartek – początek wizyty od godziny 9.00

W tym tygodzniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; w sobotę o godzinie 16.30 – nabożeństwo różańcowe, a po Mszy spotkanie wspolnoty Żywego Różańca.

W najbliższą sobotę odbywać się będą comiesięczne modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ O GODZINIE 15.00 – KOLEJNE SPOTKANIE KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. 

Zwracamy się z uptrzejmą prośbą do wszystkich parafian o finansowe wsparcie wakacyjnych rekolekcji oazaowych młodzieży z naszej wspolnoty. Udział w rekolekcjach wakacyjnych Ruchu Światło-Życie łączy się z wysokimi kosztami, którym nie wszyscy są w stanie sprostać. Dlatego też w przyszłą niedzielę członkowie młodzieżowej oazy przeprowadzą zbiórkę do puszek na ten cel. Jeżeli ktoś pragnie indywidualnie wspomóc wyjazd oazowy naszej młodzieży, będziemy wdzięczni.

Marzec 2020
P W Ś C P S N
« Lut    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa