Parafia Rzymskokatolicka
Ducha Świętego we Włocławku (Michelin)

Parafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.10.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 X 2018 roku – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

NIEDZIELA MISYJNA

 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Misyjną, którą rozpoczynamy czas szczególnych modlitw w intencji misji i misjonarzy. Hasłem tegorocznego Tygodnia Misyjnego są słowa: „Pełni Ducha i posłani”. Cieszymy się w naszej parafii obecnością ojca Mariusza Bartuziego ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki – Ojców Białych. Dziękujemy ojcu Mariuszowi za głoszone Słowo Boże i dzielenie się z nami swoim doświadczeniem pracy na misjach. Wychodząc ze świątyni możemy wesprzeć ofiarą misyjną działalność Ojców Białych oraz nabyć czasopismo „Głos Afryki” i kalendarze misyjne. Także złożone dzisiaj na tacę ofiary przekazujemy na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych.
 2. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek – 22 października – Uroczystość Świętego Jana Pawła II – który jest patronem naszego województwa. Jutro po zakończeniu nabożeństwa różańcowego zapalimy znicze i odśpiewamy „Barkę” przed stojącym na placu kościelnym pomnikiem św. Jana Pawła II.
 3. Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Odbywają się one każdego dnia po wieczornej Eucharystii.
 4. Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. W Drugiej Księdze Machabejskiej możemy przeczytać, iż książę izraelski Juda za swoich poległych żołnierzy złożył ofiarę przebłagalną w świątyni, aby zostali uwolnieni od grzechu. Jak powie dalej Słowo Boże: bardzo pięknie i szlachetnie uczynił, myślał bowiem o zmartwychwstaniu (2 Mch 12, 43-46). Zachęcamy do zamawiania za naszych Zmarłych tradycyjnych imiennych wypominków jednorazowych (którymi będziemy się modlili 1 listopada na naszym cmentarzu) oraz całorocznych (którymi będziemy się modlili przed poszczególnymi Mszami Świętymi przez cały rok). Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Celem uniknięcia pomyłek, prosimy o zapisywanie imion i nazwisk naszych Zmarłych w mianowniku.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godzinie 16.00 zapraszamy osoby chcące przystąpić w naszej parafii w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców (opiekunów prawnych). Po zakończonej Eucharystii i nabożeństwie różańcowym odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne.
 6. W minionym tygodniu – w ramach tacy inwestycyjnej – zebrano ofiary w wysokości 5 486 złotych. Bardzo dziękujemy za życzliwość i troskę o sprawy gospodarcze naszej parafii.
 7. W dniu wczorajszym w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku odbył się XI Orioński Festiwal Piosenki Religijnej Deo Gratias. W konkursie wziął udział także nasz zespół parafialny Na Duchową Nutę. Gratulujemy Zespołowi zajęcia I miejsca.
 8. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019.
 9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy pogody ducha i pokoju serca!
 10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Piotra Świątkowskiego (l. 60). Łączymy się w modlitwie z bliskimi zmarłego i prosimy dla niego o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 ks. Sebastian Osiński, proboszcz

Inauguracja Kapituły Kolegiaty Ciechocińskiej – 16.10.2018 roku

Biskup Wiesław Alojzy Mering w 40. rocznicę wyboru Karola kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową zainaugurował działalność Kapituły Kolegiaty Ciechocińskiej, której kanonikiem gremialnym został mianowany nasz Ksiądz Proboszcz. Poniżej zamieszczamy link, pod którym znajdziemy pełną relację z tego wydarzenia:

http://www.diecezja.wloclawek.pl/pl,news2,biskup_wloclawski_zainaugurowal_dzialalnosc_kapituly_kolegiaty_ciechocinskiej,494.html#tresc_strony

Pielgrzymko-wycieczka do Skępego, Obór, Golubia-Dobrzynia i Kikoła – fotorelacja

W sobotę 13 października 2018 roku 50-osobowa grupa (głównie członkowie Koła Żywego Różańca), wraz z księdzem proboszczem Sebastianem, wzięła udział w pielgrzymko-wycieczce do Skępego, Obór, Golubia- Dobrzynia i Kikoła. Dopisała piękna pogoda i wraz z nią dobre humory. Była modlitwa, zwiedzanie i wspólna radość przy stole. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i zapraszamy na kolejne szlaki!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.10.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 X 2018 roku – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVIII DZIEŃ PAPIESKI

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek – 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa; we wtorek – 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w środę – 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; w czwartek – 18 października – Święto Św. Łukasza Ewangelisty; w sobotę – 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego.
 2. Pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” obchodzimy dzisiaj XVIII Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, która organizuje stypendia dla zdolnej, a ubogiej młodzieży. W imieniu stypendystów tego „Żywego Pomnika” św. Jana Pawła II dziękujemy za wsparcie!
 3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 12.00 zostaną pobłogosławione i rozdane dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej różańce.
 4. Zapraszamy na odbywające się w październiku – każdego dnia po wieczornych Mszach Świętych – nabożeństwa różańcowe. Na zakończenie każdego nabożeństwa istnieje możliwość wylosowania przez dzieci i dorosłych figur Matki Bożej i zabrania ich na jeden dzień na modlitwę domową.
 5. Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. W Drugiej Księdze Machabejskiej możemy przeczytać, iż książę izraelski Juda za swoich poległych żołnierzy złożył ofiarę przebłagalną w świątyni, aby zostali uwolnieni od grzechu. Jak powie dalej Słowo Boże: bardzo pięknie i szlachetnie uczynił, myślał bowiem o zmartwychwstaniu (2 Mch 12, 43-46). Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do zamawiania za naszych Zmarłych tradycyjnych imiennych wypominków jednorazowych (którymi będziemy się modlili 1 listopada na naszym cmentarzu) oraz całorocznych (którymi będziemy się modlili przed poszczególnymi Mszami Świętymi przez cały rok). Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. Wypominki możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dla uniknięcia zbędnych pomyłek, prosimy o zapisywanie imion i nazwisk naszych Zmarłych w mianowniku.
 6. W najbliższy wtorek – 16 października – przypada 40. Rocznica Wyboru Karola Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową. Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Mering, w nawiązaniu do tej rocznicy, powołał do istnienia Kapitułę Kolegiaty Ciechocińskiej, w której kanonikiem gremialnym został mianowany nasz ksiądz proboszcz Sebastian Osiński. We wtorek w Kolegiacie w Ciechocinku o godzinie 15.30 sprawowana będzie Msza Święta inaugurująca niniejszą Kapitułę. W związku z wyjazdem na to wydarzenie – we wtorek wieczorem kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 7. W najbliższy czwartek – 18 października – odbędą się w naszym mieście uroczystości związane z Rocznicą Męczeńskiej Śmierci Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki i 100. Rocznicą Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. O godzinie 14.00 w Centrum Kultury Browar B (ul. Łęgska 28) – Uroczysta Akademia. O godzinie 17.30 – pod przewodnictwem J.E. Bpa Wiesława Meringa i z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy – polowa Msza Święta na placu przy Sanktuarium Błogosławionego Męczennika (ul. Płocka). Zapraszamy – wraz z organizatorami – do wspólnej modlitwy!
 8. Za tydzień – 21 października – Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Hasłem tegorocznego Tygodnia Misyjnego są słowa: „Pełni Ducha i posłani”. W najbliższą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli ojca Mariusza Bartuziego ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki – Ojców Białych. Ojciec Mariusz będzie głosił przez całą niedzielę Słowo Boże i podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy na misjach.
 9. W dniu wczorajszym (13 października) 50-osobowa grupa – głównie członkowie Koła Żywego Różańca wraz z księdzem proboszczem Sebastianem – wzięła udział w pielgrzymce do Skępego, Obór i Golubia-Dobrzynia. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólne pielgrzymowanie – za modlitwę i wesołą atmosferę.
 10. Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym na tacę inwestycyjną ofiary. W minionym tygodniu odrestaurowaliśmy stojącą przy kościele figurę Matki Bożej. Bardzo dziękujemy za duży wkład pracy w to przedsięwzięcie Pani Ewie Karczewskiej i Panu Ryszardowi Fornalewiczowi.
 11. Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska Delegatura we Włocławku informuje, iż – w związku z przypadającym w tym tygodniu Świętem Św. Łukasza – patrona służby zdrowia – w najbliższą niedzielę (21.10.) o godz. 9.30 w parafii Świętego Jana Chrzciciela we Włocławku (ul. Św. Jana 3) sprawowana będzie Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych i żyjących lekarzy oraz lekarzy dentystów – członków Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej.
 12. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019 – ze Św. Janem Pawłem II, z papieżem Franciszkiem, aniołami, ziołami i inne.
 13. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask od kochającego nas Boga! Szczególnie pozdrawiamy obchodzących dzisiaj swoje Święto Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich Pracowników edukacji!

Matka Najświętsza w odnowionej szacie…

Ojciec Święty Franciszek – 4 maja 2013 roku na zakończenie swojej wizyty w rzymskiej bazylice Matki Bożej Większej – powiedział: „Niech żyje Matka Boża. Ona jest naszą Matką. Zawierzajmy się Jej, ponieważ Ona opiekuje się nami jak dobra mama.”

Doświadczając opieki naszej Dobrej Mamy, troszczmy się o jej obraz w naszych sercach!

W miesiącu nabożeństw różańcowych została odnowiona figura Matki Najświętszej, która stoi na dziedzińcu naszego parafialnego kościoła. Niech figura ta przypomina nam o prawdzie, że na naszych drogach życia towarzyszy nam zawsze Maryja!

MSZA ŚWIĘTA Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA – 12.10.2018 ROKU

Prośmy o zdrowie naszych dusz i ciał!

Znalezione obrazy dla zapytania msza święta o uzdrowienie duszy i ciała

Świątynia p.w. Ducha Świętego we Włocławku (kościół dolny),

12 października 2018 roku (piątek) godzina 19.00.

EUCHARYSTII przewodniczył będzie ojciec Marek Matyszek, klaretyn.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.010.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07 X 2018 roku – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: we wtorek – 09 października – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka; w czwartek – 11 października – wspomnienie św. Jana XXIII; w sobotę – 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

 2. W sobotę 13 października, odbędzie się ostatnie już w tym roku kalendarzowym Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tym szczególnym nabożeństwie, na Mszę Świętą, po której odbędzie się modlitwa różańcowa, a po niej procesja z figurą Matki Bożej. Prosimy o zabranie świec. Również tego dnia 50cio osobowa grupa wraz z ks. kan. Proboszczem udaje się na pielgrzymkę do Skępego, Obór i Golubia-Dobrzynia, aby tam u Matki Bożej wypraszać potrzebne łaski dla całej naszej Rodziny Parafialnej.

 3. Trwa miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy codziennie po wieczornych Mszach Świętych.

 4. Za tydzień II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane podczas każdej Mszy Świętej przeznaczone są na inwestycje prowadzone w naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 5. W piątek 12 października o godz. 19.00 będzie miała miejsce Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała. Przewodniczyć będzie o. Marek Matyszek, klaretyn. Serdecznie zapraszamy.

 6. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 7. Od następnej niedzieli (tj 14 października) przy wyjściu ze świątyni, będzie można zabrać ze sobą kartki na wypominki roczne i jednorazowe.

 8. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019 .

 9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Ś.P. Jadwigi Kapuścińskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 10. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask od miłującego Boga!

  ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.09.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 IX 2018 roku – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek – 01 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we wtorek – 02 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w czwartek – 04 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w piątek – 05 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

 2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiącadzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bożej w Kościele; I piątek miesiącaczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odwiedziny osób chorych i starszych od godziny 9.00, spowiedź święta od godziny 16.30 w górnym kościele; I sobota miesiącapowierzamy się Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Na Mszy Świętej o godzinie 12.00 dokonamy błogosławieństwa dwóch figurek Matki Najświętszej, które każdego dnia – na zakończenie różańca – będzie można wylosować i zabrać ze sobą do domu na jeden dzień. Figurka mniejsza będzie dla dzieci, natomiast większa dla osób dorosłych. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy codziennie po wieczornych Mszach Świętych.

 4. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 5. W sobotę 6 października w Świnicach Warckich odbędzie się Kongres Kół Żywego Różańca. Z naszej Parafii także udaje się grupa pielgrzymkowa wraz ks. Jakubem.

 6. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych członkowie Parafialnej Akcji Charytatywnej będą przed kościołem przeprowadzali zbiórkę ofiar na bony żywnościowe dla najbardziej potrzebujących pomocy spośród nas. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019 .

 8. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Ś.P. Stanisława Kazimierza Arenta; Ś.P. Janiny Gutowskiej; Ś.P. Rafała Mileckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 9. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask od kochającego nas Boga!

                                                                                                                                                        ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.09.2018 ROKU

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w czwartek – 27 września – wspomnienie św. Wincentego á Paulo; w piątek – 28 września – wspomnienie św. Wacława; w sobotę – 29 września – Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne młodzieży klas ósmych, trzecich gimnazjum oraz wszystkich osób zainteresowanych przystąpieniem w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

 3. Niebawem rozpoczniemy październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12.00 dokonamy błogosławieństwa dwóch figurek Matki Najświętszej, które każdego dnia – na zakończenie różańca – będzie można wylosować i zabrać ze sobą do domu na jeden dzień. Figurka mniejsza będzie dla dzieci, natomiast większa dla osób dorosłych. Będzie to symboliczne zaproszenie Maryi do naszych domów, do rodzin i naszego życia codziennego. Po ostatnim październikowym nabożeństwie różańcowym będzie można wylosować figurki i zabrać je ze sobą na stałe.

 4. W dniu wczorajszym (22 września) ponad 40-osobowa grupa – głównie członkowie dziecięcego parafialnego zespołu muzycznego „Na Duchową Nutę” – wzięła udział w organizowanych przez zespół „Mocni w Duchu” warsztatach muzycznych w Łodzi. Bardzo serdecznie dziękujemy opiekunom oraz naszym parafianom, dzięki którym mogliśmy ten wyjazd zorganizować i pokryć koszty podróży.

 5. Za tydzień po wszystkich Mszach Świętych członkowie Parafialnej Akcji Charytatywnej będą przed kościołem przeprowadzali zbiórkę ofiar na bony żywnościowe dla najbardziej potrzebujących pomocy spośród nas.

 6. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019 – ze Św. Janem Pawłem II, z papieżem Franciszkiem, aniołami, ziołami i inne.

 7. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask od kochającego nas Boga!

ks. Sebastian Osiński, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.09.2018 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 IX 2018 roku – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: we wtorek – 18 września – Święto Świętego Stanisława Kostki (patrona dzieci i młodzieży, któremu poświęcony został bieżący rok 2018); w czwartek – 20 września – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w piątek – 21 września – Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 2. W każdą niedzielę o godzinie 12.00 sprawowana jest Msza Święta (Suma) z udziałem dzieci. Zapraszamy na tę Eucharystię wszystkie dzieci i ich rodziców. Szczególnie prosimy o obecność dzieci z klas III-ich, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Ta grupa dzieci dzisiaj po Sumie otrzyma swoje indeksy.
 3. Młodzież klas ósmych oraz trzecich klas gimnazjum, która chce przystąpić w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania w naszej parafii zapraszamy w następną niedzielę (22 września) na Mszę Świętą o godzinie 16.00 i następujące po niej spotkanie organizacyjne.
 4. Ministrantów starszych oraz młodszych zapraszamy na cotygodniowe spotkania w soboty o godzinie 11.00 (w kościele lub na plebanii). Zapraszamy także osoby, które chciałby zasilić szeregi ministranckie swoją obecnością!
 5. Przypominamy, że funkcjonuje już nowy oficjalny profil Facebook naszej parafii: Parafia Ducha Świętego we Włocławku – Michelin. Zapraszamy do odwiedzania. Staramy się zamieszczać na tymże profilu (jak i na internetowej stronie parafii: duch-swiety.pl) aktualne informacje dotyczące spraw parafialnych.
 6. W minionym tygodniu – w ramach niedzieli inwestycyjnej – złożono na tacę ofiary w wysokości 5,050 złotych. Dziękujemy za życzliwość i troskę o naszą parafię.
 7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy”. Są także różne kalendarze ścienne i kieszonkowe na rok 2019 – ze Św. Janem Pawłem II, z papieżem Franciszkiem, aniołami, ziołami i inne.
 8. Pozdrawiamy wszystkich Gości oraz Parafian. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy zdrowia duszy i ciała oraz życzliwości ze strony innych ludzi.
 9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Kamili Henryki Pińkowskiej (l. 78), Śp. Anny Janiny Łyszkiewicz (l. 78) oraz Śp. Danuty Gerba (l. 70). Łączymy się w modlitwie z najbliższymi osób zmarłych i prosimy dla tych, którzy zakończyli ziemski odcinek życia o łaskę Nieba! Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
                                                                                                                   ks. Sebastian Osiński, proboszcz
Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
« Sie    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwa